spravy.sk spravy.sk

V Renaulte skúšajú niečo zmeniť, obaja pretekári dostanú iné nastavenia
zdroj: Renault Sport

V Renaulte skúšajú niečo zmeniť, obaja pretekári dostanú iné nastavenia

Pretekári Renaultu naposledy v Rakúsku vyhoreli a v tíme sa chcú pokúsiť o zmenu. Vyzerá to tak, že Daniel Ricciardo a Nico Hülkenberg to počas tohto víkendu v Silverstone skúsia so staronovým, respektíve celkom novým nastavením.

"Pre nás to veru neboli zábavné preteky," povedal Ricciardo. "Po skončení víkendu sme sa do toho poriadne zahĺbili a pokúsili sme sa prísť na to, prečo sme rýchlostne tak výrazne zaostávali, a to počas celého víkendu."

"Rozhodne mám pocit, že po stránke nastavenia sme sa naučili nové veci. Už od piatkového dňa sme sa uberali smerom, ktorý bol podľa nás správny, ale napokon taký nebol. Stavili sme teda na zlé smerovanie, aj keď osobne som dúfal, že nájdeme prasknuté šasi alebo niečo také."

Austrálčan vzápätí pripomenul, že auto má dosť malé pracovné okno, v ktorom funguje správne. "V priebehu posledných víkendov sme pracovali na tom, aby sme sa do neho dostali, podarilo sa nám postúpiť do Q3, pričom som si aj vybudoval potrebné sebavedomie."

"Potom sme však v Rakúsku od toho trochu ustúpili, aj keď z dôvodov, ktoré v tom čase dávali zmysel. Upravili sme nastavenie a istým spôsobom sme opustili niečo, čo sme poznali. V Silverstone sa to pokúsime vrátiť späť," dodal Daniel Ricciardo.

Nico Hülkenberg v tejto súvislosti pridal aj ďalšie zaujímavé slová. "Je to trochu vtipné, pretože každoročne tam s Renaultom máme problém a niečo tam nepasuje," uviedol Hulk. "Jednoducho niečo nefunguje. Dúfam, že to bolo len o okruhu a opäť sa vrátime do normálu."

"Nemáme žiadne vylepšenia, ale po stránke nastavenia a prevádzkovania auta skúsime iné veci. Začíname z iného bodu a aj autá nás dvoch budú iné, aby sme toho pokryli čo najviac. Ideme smerom k niečomu, čo sme v tomto roku ešte nenasadili. K inému nastaveniu," prezradil Hülkenberg.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac