spravy.sk spravy.sk

V prvom tréningu najrýchlejší Gasly, Grosjean sa vybúral v boxovej uličke
zdroj: FOM/screenshot

V prvom tréningu najrýchlejší Gasly, Grosjean sa vybúral v boxovej uličke

Prvý voľný tréning pred Veľkou cenou Veľkej Británie priniesol veľmi zaujímavé dianie. Mnoho jazdcov malo problémy udržať svoje autá na trati, následne na chvíľu pršalo a v závere všetkých šokoval najlepším časom Pierre Gasly.

O zábavu veru nebola núdza: najúsmevnejším okamihom prvého tréningu bola havária Romaina Grosjeana na konci boxovej uličky, pri ktorej odlomil predné krídlo s nápismi Rich Energy. Francúz to nemal jednoduché a aj po nasadení nového krídla predviedol šmyk, aj keď už nikde nenarazil.

Podobne na tom boli mnohí ďalší pretekári, mimo trate sme videli Georga Russella či Alexa Albona, ale väčšie či menšie problémy mali aj Lewis Hamilton, Max Verstappen, Charles Leclerc a mnohí ďalší jazdci. O jediné červené vlajky sa napokon postaral Kimi Räikkönen, ktorý s technickým problémom zastal priamo na trati.

Na druhom mieste za Gaslym napokon evidujeme Valtteriho Bottasa, tretí najlepší čas dosiahol Max Verstappen, štvrtý Lewis Hamilton, piaty Charles Leclerc a šiesty Sebastian Vettel. Spomedzi ostatných tímov bol najlepší Renault, ktorého jazdci Nico Hülkenberg a Daniel Ricciardo skončili na siedmej a ôsmej priečke.

Desiatku najlepších uzatvorili Alex Albon (Toro Rosso) a Carlos Sainz (McLaren). Dodajme, že druhý tréning sa začne o 15:00 nášho času.

Výsledky:

výsledky prvého tréningu pred VC Veľkej Británie 2019
F1.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac