spravy.sk spravy.sk

Druhý tréning patril Bottasovi, hoci ho potrápili problémy s motorom
zdroj: Twitter/Pirelli Motorsport

Druhý tréning patril Bottasovi, hoci ho potrápili problémy s motorom

Okrem Valtteriho Bottasa, ktorý zajazdil najrýchlejší čas na úrovni 1:26,732, druhý tréning ovládol pomerne silný premenlivý vietor. Nájsť pilota, ktorý sa ani raz neocitol mimo trate a nerozvíril prach zo štrkových zón, by bolo nemožné.

Hoci podmienky nehrali pilotom do karát, ani pri kvalifikačných simuláciách nemal žiaden z jazdcov také vážne problémy, že by po výjazde mimo trať nemohol pokračovať. Tímy skôr trápila technika.

Hladko to neprebehlo ani v prípade Valtteriho Bottasa. Mechanici pomerne veľkú časť tréningu riešili problém s Fínovým monopostom, aby sa napokon ukázalo, že menili chybnú sviečku zapaľovania. Okrem Bottasa musel časť jázd vynechať i George Russell, v ktorého prípade sa hovorí o problémoch s prevodovkou, a tiež Daniel Ricciardo. Austrálčan zastavil svoj monopost v zákrute Chapel krátko potom, čo v okamihu stratil všetok výkon. V Renaulte sa však dôsledkov tohto zlyhania neboja, keďže Ricciardo mal v aute nasadenú staršiu pohonnú jednotku. Tím ju v piatok večer chcel vymeniť bez ohľadu na to, čo by sa v tréningoch udialo. Dodajme, že mechanici Haasu museli odstraňovať únik hydraulickej kvapaliny na aute Romaina Grosjeana.

Na čele to bolo napokon celkom vyrovnané. Druhý Lewis Hamilton stratil len 0,069 sekundy, Charles Leclerc skončil tretí s 0,197-sekundovým mankom. Sebastianovi Vettelovi chýbali na jeho kolegu ďalšie viac ako dve desatiny.

Najrýchlejšiemu pilotovi prvého tréningu Pierrovi Gaslymu sa ušla piata priečka, čím opäť predbehol svojho kolegu Maxa Verstappena. Medzi dvojicu Red Bullov sa vkliesnil Lando Norris s vylepšeným balíkom McLarenu. Carlos Sainz stále jazdil so staršou verziou, a tak obsadil ôsme miesto. Prvú desiatku doplnili Albon s Pérezom.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac