spravy.sk spravy.sk

Pérez čakal, že Verstappen bude v Rakúsku potrestaný
zdroj: Racing Point

Pérez čakal, že Verstappen bude v Rakúsku potrestaný

Max Verstappen sa počas Veľkej ceny Rakúska dostal pred Charlesa Leclerca pomerne tvrdým spôsobom. Obaja sa navzájom dotkli a zdalo sa, že Holanďan svojho súpera úmyselne vyblokoval až za hranicu trate. Spravil to takticky, ale podľa komisárov to bolo v poriadku.

"Istým spôsobom som ostal prekvapený, že Max nebol potrestaný," priznal pretekár Racing Pointu Sergio Pérez. "Ale na druhej strane som bol aj rád, pretože takto stanovili precedens. Dúfajme, že nám umožnia viac bojovať a zachádzať až takto na limit."

"Pravidlo o vytlačení iného auta z trate je jasné, ale tentoraz nebolo uplatnené. Osobne dúfam, že z hľadiska budúcnosti sa v tomto smere dočkáme konzistentnosti."

Mexičan má aj iný nápad: treba zmeniť zóny mimo trate a všetko bude v poriadku. "Mal by tam byť štrk. A nielen tam, ale aj na mnohých iných miestach. Jazdcov, ktorí spravia chybu, to musí potrestať a navyše to bude z pohľadu riešenia takýchto situácií jednoduchšie."

"Z môjho pohľadu to bolo v Rakúsku jasné: Leclerc bol vytlačený mimo trate. Napokon je však dobré, že komisári ich nechali bojovať. O výsledku pretekov by sa nemalo rozhodovať v miestnosti komisárov, takže je to dobré," dodal Pérez.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac