spravy.sk spravy.sk

Čo hovoria pretekári na nový silverstonský asfalt?
zdroj: TASR/AP

Čo hovoria pretekári na nový silverstonský asfalt?

Okruh v Silverstone bol nedávno preasfaltovaný. Na prvý pohľad vidieť, že nový povrch je dosť tmavý a vyzerá pekne, ale podľa jazdcov to až také ideálne nie je. Objavili totiž aj niekoľko nerovností.

"Nový povrch je dosť dobrý," pochválil prácu asfaltérov Daniel Ricciardo. "Na niektorých miestach je hrboľatý, ale to je v poriadku. Teda aspoň pre nás... Myslím si, že chlapci z MotoGP budú v šiestej zákrute poriadne zlostní. Tam je to dosť zlé."

"Inak je to podľa mňa fajn a asfalt ponúka dosť veľké množstvo gripu. Postupne sa to zlepšuje, aj keď zrána sa najskôr dosť kĺzalo. Keď sme sa zbavili prvotného povrchového oleja, bolo to fakt dobré," dodal Ricciardo.

Max Verstappen to vnímal o niečo negatívnejšie: "Nerovnosti v Brooklands (šiesta zákruta, pozn. red.) sú dosť zlé. Povedal by som, že je to tam ešte horšie, ako v minulom roku."

"A aj v Copse, v deviatej zákrute, je to dosť zlé," pokračoval Holanďan. "Tieto miesta sú komplikované. Inak je asfalt všeobecne dobrý, ponúka lepší grip. Tu a tam je to však hrboľaté."

Pierre Gasly sa obával toho, že nový asfalt sa bude šmýkať, ale bolo to celkom dobré. "Už na konci prvého tréningu sme boli rýchlejší, ako v minulom roku," skonštatoval. "Je to dosť zaujímavé. Neviem, či sa trať zajtra ešte výraznejšie zlepší, ale mali by sme byť rýchlejší, ako v minulom roku."

Svoj názor napokon prezentoval aj Lewis Hamilton. "Nový asfalt je lepší hlavne na rovinkách, obzvlášť medzi štvrtou a šiestou zákrutou - tam bol predtým dosť zlý. Na výjazde zo sedmičky a smerom ku Copse sú nerovnosti, ale potom je to cez Maggotts a Becketts i cez rovinku Hangar pekné a hladké," opísal svoje dojmy päťnásobný majster sveta.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac