spravy.sk spravy.sk

Ricciardo menil šasi, oplakáva motor s menom "Poník"
zdroj: TASR/AP

Ricciardo menil šasi, oplakáva motor s menom "Poník"

Daniel Ricciardo musel druhý tréning predčasne ukončiť kvôli zlyhaniu pohonnej jednotky. Pri kontrole monopostu však okrem výmeny samotných motorových súčiastok bolo treba meniť aj šasi, ktoré sa v piatok poškodilo.

Podľa športového riaditeľa Renaultu Alana Permana sa na šasi objavila menšia prasklina pravdepodobne spôsobená prejazdom cez jeden zo silverstonských obrubníkov. Noc z piatka na sobotu tak bola v garáži Renaultu poriadne rušná. Pohonná jednotka však Ricciardovi starosti nerobí, keďže šlo o starú verziu, ktorú by mechanici aj tak museli vymeniť za novú.

"Myslím si, že by sme mali vyjadriť úprimnú sústrasť tej pohonnej jednotke," povedal Ricciardo prežehnávajúc sa. "V noci za ňu budeme mať bohoslužbu. Volala sa Poník, Poníka asi budeme musieť pochovať."

"Bola to originálna špecifikácia, takže určite len tréningový motor. Bolo by fajn, keby zvládol ešte pár piatkov, ale momentálne sa s Poníkom lúčime," pokračoval Austrálčan, ktorý ešte dostal otázku, či mu bude Poník chýbať: "Áno, v noci zaň odslúžime omšu. Bola to však A-špecifikácia, takže nie môjmu srdcu najbližšia."

"Prvé body som s Poníkom získal v Šanghaji," spomína. "Užil si Čínu, trochu čínskeho jedla — mal poriadne silný žalúdok —, ale cez to všetko si myslím, že zajtra na Poníka zabudneme, keď v noci rozprášime jeho popol."

V Renaulte určite veria, že nasadenie pretekovej verzie pohonnej jednotky výraznejšie zlepší časy tímu. V druhom tréningu totiž Ricciardo s Hülkenbergom obsadili len štrnáste a pätnáste miesto.

"Myslím si, že výsledky do nás nevlievajú priveľa optimizmu, ale podľa mňa sme lepší než to. Určite máme pred sebou nejakú prácu, ale na stole je nejaký čas, ktorý vieme pomerne rýchlo získať. Aby sme sa však dostali na pozície okolo siedmeho a ôsmeho miesta, budeme musieť toho nájsť viac," uvedomuje si Ricciardo. "Momentálne je to podľa mňa fajn, stačí to na prebojovanie sa do prvej desiatky, ale len tesne. Samozrejme, že sa chceme dostať o čosi viac dopredu. Na aute treba ešte pár vecí preskúmať."

"V piatok ráno sme si s Nicom rozdelili nastavenia. Popoludní sme už jazdili s podobnejšími, ale stále sa v niečom odlišovali. Snažíme sa pochopiť, ktorý smer bude najlepší. Podľa mňa to zistíme, už sme veľmi blízko," dodáva 30-ročný rodák z Perthu. "Pár vecí sme ešte skúsili na simulátore, ktoré by sme mohli zajtra otestovať, no neviem… Nechcem toho priveľa meniť, hoci viem, že ešte nejaké úpravy budem potrebovať, aby som sa dostal tam, kam chcem."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac