spravy.sk spravy.sk

V McLarene polooblačno: Norris potešil, Sainz sklamal
zdroj: Twitter/McLaren

V McLarene polooblačno: Norris potešil, Sainz sklamal

Pretekári McLarenu zažili rozdielnu kvalifikáciu na Veľkú cenu Veľkej Británie. Zatiaľ čo Carlos Sainz sa trápil a skončil až trinásty, jeho kolega Lando Norris vybojoval pekné ôsme miesto. Je to tak trochu prekvapujúce, pretože Sainz sa v piatich z posledných šiestich víkendov dostal do top 8.

"Pre mňa je to doposiaľ tak trochu ťažký víkend, necítim zadnú časť auta," opísal svoje problémy Carlos Sainz. "Prvá časť kvalifikácie bola ešte veľmi pozitívna a mal som pocit, že to bude dobré, ale potom som bol každou jazdou už len pomalší."

"S prvou sadou pneumatík som dal čas 26,2, potom 26,3, 26,5 a nakoniec 26,7. Bez toho, aby som skutočne vedel, prečo je to tak, som bol už len pomalší a pomalší. Už keď som vstúpil do tretej zákruty, tak som cítil, že nemám absolútne žiadnu zadnú časť. Vedel som, že to bude ťažké kolo a potom sa to už len nabaľovalo ako snehová guľa."

Sainz si celú situáciu vôbec nevedel vysvetliť. "Zvyčajne je to tak, že medzi Q1 a Q2 získate pol sekundy k dobru, ale ja som pol sekundy stratil. Ťažko to vysvetliť, ale z času som nebol prekvapený. Cítil som, že to nie je dobré. Musíme však prísť na to, prečo."

"Zajtra by to malo byť lepšie, ale dnes rozhodne nie som spokojný. Musíme prísť na to, prečo to dnes bola taká katastrofa a prečo sa balans auta v kvalifikácii tak menil. Na druhej strane však vieme, že zajtra to bude zaujímavý deň a budeme môcť napredovať," dodal Carlos Sainz.

Lando Norris podáva vo svojej nováčikovskej sezóne veľmi dobré výkony a siedmykrát sa dostal do Q3. Konečné ôsme miesto je napokon fajn, pretože z pretekárov "druhého sledu" ho zdolal len Daniel Ricciardo.

"Vietor to dosť komplikoval," skonštatoval. "Mám pocit, že najlepšie kolo som dosiahol ešte v Q1 a potom som ho už nedokázal zopakovať. Bolo dobré, ale aj vietor nám asi trochu pomohol."

"Potom sa medzi Q1 a Q2 zmenil a už som sa s autom odrazu viac trápil. Nedokázal som sa zlepšiť o toľko, ako ostatní. Z tohto pohľadu to hnevá, ale s ôsmym miestom som spokojný. Tu v Silverstone to bola zábava - a hlavne v kvalifikácii," poznamenal Norris.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac