spravy.sk spravy.sk

Ricciardo hovorí o frustrácii: Renaultu pomohlo, že sa zbavil niektorých noviniek
zdroj: TASR/AP

Ricciardo hovorí o frustrácii: Renaultu pomohlo, že sa zbavil niektorých noviniek

Renault odchádzal z Red Bull Ringu so sklonenou hlavou. Novinky z Veľkej ceny Francúzska v Spielbergu vôbec nefungovali a žlto-čierny tím nebodoval. Hoci na nich inžinieri pracovali dlhé týždne, podľa Ricciarda spravili dobre, že sa zmierili so sklamaním a uznali, že lepšie bude vrátiť sa k starším špecifikáciám niektorých dielov.

Monoposty z Enstone teda nespravili taký krok vpred, v aký Ricciardo s Hülkenbergom dúfali, no aspoň sa vrátili späť do prvej desiatky. Austrálčan sa v Silverstone kvalifikoval na siedmej, jeho kolega Hülkenberg na desiatej priečke.

"Niektoré na aute zostali, iné nezostali — z každej skupiny niečo," rozhovoril sa o zmenách týkajúcich sa noviniek Daniel Ricciardo. "Niekedy sa to stane a je to frustrujúce, pretože tím na nich tvrdo pracoval. Keď to na trati nezafunguje, je to pre tím sklamanie. Občas to však treba akceptovať a vrátiť sa späť."

"Stalo sa to aj Red Bullu," poznamenal majiteľ 1002 majstrovských bodov. "Pritom Red Bull sa pýšil tým, že je vo vývoji auta dobrý, ale niekedy to proste nesadne. Nechcem povedať, že všetko to bol úplný odpad, ale nie všetko zafungovalo tak, ako sme čakali."

Ricciardo následne opísal, čo sa za posledný mesiac udialo v továrni v Enstone: "Je povzbudzujúce, že po Rakúsku nastal taký zlom. Po Rakúsku sme neboli veľmi povzbudení, cítili sme, že máme pred sebou veľa práce."

"Vo Francúzsku sme priniesli nejaké novinky a snažili sme sa ich dostať aj do Rakúska. Asi sme sa trochu odchýlili od niečoho konvenčnejšieho. Pred Francúzskom sme zbierali veľmi dobré výsledky a hlavne ja som sa začínal v aute cítiť pohodlne. Tie novinky boli dobré a vítali sme ich, ale myslím si, že auto zlepšili v niektorých oblastiach, zatiaľ čo v iných nám veci zahmlili."

"Pokúsili sme sa ich nasadiť opäť v Rakúsku a dostali ich do optimálneho okna, ale auto nebolo spokojné. Tento víkend sme sa teda vrátili k autu, ktoré poznáme lepšie. Preto sa cítime komfortnejšie," dodáva Ricciardo. "Papierovo toto nie je okruh, ktorý by nám mal sedieť. Myslel som si, že všetky tie dlhé zákruty — že to bude niečo pre McLaren. Dnes sme boli trochu outsideri, takže bolo fajn, že sme ich dostali."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac