spravy.sk spravy.sk

Todt chce zakázať viacero vecí, ktoré jazdcom priamo či nepriamo pomáhajú
zdroj: TASR/AP

Todt chce zakázať viacero vecí, ktoré jazdcom priamo či nepriamo pomáhajú

Prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) Jean Todt pred niekoľkými dňami naznačil, že možno by bol za návrat dotankovávania a teraz v jeho podaní prišli aj ďalšie návrhy. Stav, do akého sa Formula 1 dostala, sa mu príliš nepozdáva a rád by s tým niečo spravil.

V rozhovore pre RaceFans povedal, že najradšej by zakázal napríklad "anti-stall" systém, ale aj telemetriu a okrem toho sa mu nepozdávajú ani tzv. virtuálne garáže, teda množstvo inžinierov v továrňach, ktorí tím na diaľku podporujú.

"Mali by sme zvážiť celý ten zoznam všetkých možných jazdeckých pomôcok," povedal Todt. "Prečo to vlastne máme? Chceme predsa, aby mal jazdec viac príležitosti na to, aby spravil chybu."

V súvislosti s "anti-stall" systémom, ktorý zabraňuje zhasnutiu motora, Francúz pripomenul, čo by to mohlo spraviť: "Niečo také, ako keď Michael v roku 1998 možno prišiel o titul."

"Celkovo chceme, aby boli preteky nepredpovedateľnejšie. A ak chceme viac nepredpovedateľnosti, musíme sa zbaviť telemetrie. Musíme sa zbaviť jazdeckých pomôcok. Musíme sa zbaviť tých 50 ľudí, ktorí čakajú v továrňach. Práve toto potrebujeme," dodal Jean Todt.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac