spravy.sk spravy.sk

Hamilton ovládol Silverstone, Vettel s ďalšou nepochopiteľnou chybou
zdroj: screenshot/FOM

Hamilton ovládol Silverstone, Vettel s ďalšou nepochopiteľnou chybou

Veľká cena Veľkej Británie priniesla neskutočné pretekárske divadlo a množstvo parádnych súbojov. Napokon však skončila tak, ako sa dalo čakať: vyhral najrýchlejší muž v najrýchlejšom aute Lewis Hamilton.

Angličan štartoval z druhého miesta a aj keď sa v štvrtom kole na chvíľu dostal do čela, Valtteri Bottas mu to vrátil a svoju pozíciu si držal až do zastávky v boxoch. Tú absolvoval ako prvý, ale následne sme boli svedkami výjazdu safety caru, čo pomohlo Hamiltonovi; ten dostal k dispozícii v zásade voľnú zastávku v boxoch, na trať sa vrátil ako prvý a pozíciu už nikomu neprepustil.

Bol mimoriadne rýchly a na konci pretekov to zaklincoval najrýchlejším kolom s ojazdenými tvrdými pneumatikami. Pre konkurentov to bola neskutočná facka; ukázalo sa, že Mercedes mohol byť ešte omnoho rýchlejší. Strieborní sú o triedu pred konkurenciou.

Tretie miesto vybojoval Charles Leclerc, ktorý zvádzal neskutočné súboje s Maxom Verstappenom. Napokon mu pomohla skutočnosť, že Verstappen doplatil na chybu Sebastiana Vettela, ktorá privodila kolíziu. Vettel za ňu dostal desať trestných sekúnd a dva trestné body, pričom sa prepadol na posledné priečky. Verstappen skončil piaty, tesne za svojim kolegom Pierrom Gaslym.

Zo šiesteho miesta má veľkú radosť Carlos Sainz, ktorý preteky zvládol s jedinou zastávkou v boxoch a v závere odolal tlaku Daniela Ricciarda. Na peknej ôsmej priečke evidujeme Kimiho Räikkönena a posledné dve bodované pozície obsadili Daniil Kvjat a Nico Hülkenberg.

Jedenásty Lando Norris sa pravdepodobne bude sťažovať na stratégiu, pretože to vyzeralo na omnoho lepší výsledok. Viac sa dozviete vďaka článkom, ktoré pre vás pripravíme. Sledujte F1.sk. Nuž a odporúčame vám prezrieť si aj správy, ktoré sme pre vás zbierali počas celých pretekov; nájdete ich nižšie pod výsledkovou tabuľkou.

Najbližšia veľká cena sa uskutoční 28. júla v nemeckom Hockenheime.

Výsledky:

výsledky VC Veľkej Británie 2019
f1.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Veľká Británia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac