spravy.sk spravy.sk

Grosjean po kolízii s kolegom: Ja vlastne ani neviem, čo sa stalo (VIDEO)
zdroj: Pirelli Motorsport

Grosjean po kolízii s kolegom: Ja vlastne ani neviem, čo sa stalo (VIDEO)

Pretekári Haasu to na Veľkej cene Veľkej Británie poriadne pohnojili. Už v prvom kole sa dostali do vzájomného kontaktu a s defektmi sa síce doplazili do boxov, no po odjazdení niekoľkých okruhov obaja vypadli.

Najväčšiu radosť z tejto skutočnosti mal Williams Storey z Rich Energy, ktorý na Twitter ironicky napísal "skvelý štart chlapci" a pridal amatérsky upravený obrázok mliekarenského auta s logami Rich Energy. Prikladáme to v prílohe.

"Ťažko mi k tomu niečo povedať," uviedol Romain Grosjean. "Niečo sa mi dotklo zadného kolesa a dostal som defekt. Bolo to na mieste, ktoré som nevidel, v mŕtvom uhle. Následne som mal príliš veľké poškodenie na to, aby som pokračoval a auto sme museli odstaviť."

"Ja vlastne ani neviem, čo sa to stalo. Cítil som, akoby som na rovinke dostal defekt zadnej pneumatiky. Za dvojicou áut Alfa Romeo som si išiel svoju zákrutu, bol som v pretekárskej stope a niečo mi trafilo pravú zadnú pneumatiku."

Tá sa potom celkom zničila, čo nebolo ideálne. "Výrazne sme si poškodili podlahu a poškodili sme si aj brzdové potrubie. Stratili sme príliš veľké množstvo prítlaku. Kontakt som ani necítil a video som ešte nevidel, len si ho pôjdem pozrieť. Šéf si nás zavolá, ale podľa mňa som neurobil nič zlé."

"Celkovo je to škoda, pretože v pretekoch sme si chceli naše autá porovnať," skonštatoval Grosjean, ktorý jazdil so starým, ešte austrálskym balíkom. "Cestou na rošt som mal fakt dobrý pocit a pred pretekmi som si veril. Potom sa však okamžite skončili."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac