spravy.sk spravy.sk

Vettel akceptuje vinu, Verstappenovi sa ihneď ospravedlnil (VIDEO)
zdroj: FOM/screenshot

Vettel akceptuje vinu, Verstappenovi sa ihneď ospravedlnil (VIDEO)

Sebastian Vettel to opäť raz zbabral. Obdobie jeho trápenia trvá už celý rok a akoby nechcelo skončiť. V Silverstone nejazdil zle, ale nezvládol protiútok na Maxa Verstappena a zrodila sa kolízia. Pochopiteľne, že Holanďan sa mu na poslednú chvíľu nečakane pohol, ale aj tak to bola jeho vina a aj to uznal.

Komisári mu udelili desať trestných sekúnd a dva trestné body, aby bol v konečnom poradí napokon evidovaný až ako šestnásty. Verstappen sa napriek pobytu v štrku zo situácie dobre vylízal a skončil piaty.

"Nuž, bola to moja chyba," uznal Sebastian Vettel. "Pred Stowe ma predbehol, ale potom vyšiel mierne mimo a dal mi šancu na protiútok. Potom to na sekundu vyzeralo tak, že pôjde doprava a naľavo mi ostane miesto. Dúfal som, že ho budem môcť využiť. Ale nakoniec to tam neotvoril a už bolo príliš neskoro. Bol som príliš blízko a vrazil som do neho."

Sebastian Vettel vs Max Verstappen
FOM/screenshot

Nemec si svojho súpera vyhľadal okamžite po skončení pretekov a prišiel sa mu ospravedlniť. "Áno, ospravedlnil sa mi hneď po vystúpení z auta," potvrdil Max Verstappen. "Inak som mohol mať pódium, pretože v pretekoch sme boli jasne rýchlejší ako Ferrari. Ušlo mi druhé alebo tretie miesto."

"Pochopiteľne, že nie som spokojný," prihlásil sa o slovo opäť Vettel. "Naše pretekové tempo však bolo v poriadku a správne bolo aj to, že sme na trati ostali tak dlho. Red Bull bol však rýchlejší a Max tiež. Viac ako štvrté miesto by z toho nebolo."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac