spravy.sk spravy.sk

Ani neviem, ako som to auto doviezol do cieľa, krúti hlavou Verstappen (+VIDEO)
zdroj: FOM/screenshot

Ani neviem, ako som to auto doviezol do cieľa, krúti hlavou Verstappen (+VIDEO)

Max Verstappen sa prakticky celé popoludnie nezastavil. Neustále zvádzal súboje s konkurenčnými Ferrari, až kým ho jedno z nich takmer nevyradilo z pretekov. Od nepríjemne vyzerajúcej nehody už Holanďan nebojoval s nikým, len sám so svojím autom.

V úvode pretekov sa Verstappen dlho naťahoval s Charlesom Leclercom, ktorý spočiatku jazdil na mäkšej, no menej trvácnej zmesi. Rýchlostná výhoda Red Bullu bola zjavná, no Monačan sa šikovne bránil.

"Tie súboje boli veľmi tvrdé a agresívne, čo je fajn," uznanlivo skonštatoval Max Verstappen, ktorý tiež jazdil dosť umne. "Nechcel som príliš riskovať tým, že by som do niečoho bezhlavo vletel; preteky boli ešte dlhé a boli sme jasne rýchlejší. Rád som bol toho súčasťou."

Nasledovali zastávky v boxoch. Ku svojim mechanikom sa Leclerc s Verstappenom vybrali v rovnaký moment. Pneumatiky vymenil o čosi rýchlejšie Red Bull, čo stačilo na to, aby Verstappen získal niekoľkocentimetrovú výhodu. Z boxov vychádzal ako prvý, no veľmi rýchlo sa prepadol späť za Leclerca.

"Po výjazde z boxov som trochu prebrzdil, nemal som žiaden grip, takže sa opäť dostal dopredu. Zas sme útočili," pokračoval Verstappen, ktorý sa tak dostal ku Giovinazziho výletu do štrku a výjazdu bezpečnostného vozidla. Stratégovia Red Bullu nezaváhali a Verstappena okamžite povolali do boxov — na rozdiel od Ferrari, ktoré trochu zaspalo.

"Tím rozhodol a prezul ma na tvrdú zmes. Získali sme nad Leclercom výhodu. Všetko už vyzeralo veľmi dobre, mali sme dobrú rýchlosť, Seba som sťahoval, hoci som trochu manažoval pneumatiky," pripomenul Verstappen. "Skúsil som to, šiel som po vonkajšku a pri bránení sa v sedemnástke som to odzadu schytal."

Kolízia sa dosť podobala nehode s Danielom Ricciardom z Baku. "Áno, ale rozdiel v rýchlostiach bol menší. Tu sa dalo čakať, že to na vnútrajšku zavriem. Trochu sa to líši od Baku, v Baku som šiel okolo 280 a Daniel 320, čiže tam bol veľký rýchlostný rozdiel, ale tu sa dalo očakávať, že mu to zavriem. Jednoznačne sa vybrzdil a trafil mi auto. Už sme však spolu hovorili, ospravedlnil sa mi. Napokon, čo s tým môžem teraz robiť?"

"Úprimne, ani neviem, ako som to auto doviezol až do cieľa. Posilňovač riadenia zlyhal, moje sedadlo bolo uvoľnené, čiže vždy, keď som brzdil, som sa posúval dopredu, vo vysokorýchlostných zákrutách som sa zase šmýkal zo strany na stranu. Keď som vyskočil z auta, videl som, že celá podlaha a zadok bol zničený. Som teda rád, že som skončil piaty," dodal Verstappen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac