spravy.sk spravy.sk

Sainz to s Ricciardom nemal ľahké: Uvedomili sme si, že sme ešte stred poľa nepredbehli
zdroj: Pirelli Motorsport

Sainz to s Ricciardom nemal ľahké: Uvedomili sme si, že sme ešte stred poľa nepredbehli

Finále Veľkej ceny Veľkej Británie dvíhalo zo sedačiek všetkých fanúšikov McLarenu a Renaultu. Medzi sebou si to totiž o šieste miesto rozdali Daniel Ricciardo a Carlos Sainz. Pekný súboj Sainzovi pripomenul, že McLaren má ešte stále súperov aj v strede poľa.

Sainz sa rozbehol hneď po štarte, keď už v prvom kole získal niekoľko miest. "Nakoniec z toho boli celkom dobré preteky, hlavne na začiatku. Mali sme v pláne dostať sa dopredu už na štarte, v prvom stinte alebo v prvých troch kolách. Vedeli sme, že máme lepšiu rýchlosť. Potom som to na mediumkách kontroloval, nesnažil sa to preháňať pri tých, ktorí šli na softoch, nechal som ich, nech sa im zničia pneumatiky a pred safety carom som na to poriadne zatlačil."

Kľúčom k dobrému výsledku bolo rozhodnutie, ktoré padlo ešte pred štartom pretekov. "Určite, vyštartovali sme na dobrej zmesi," ozrejmil rodák z Madridu. "Počas prvých troch kôl to bolo vážne šmykľavé, tieto stredne tvrdé gumy vám nedávajú vzadu grip. Rozhodol som sa teda, že prvých pár kôl na to nebudem tak tlačiť. Keď sa dostali na správne teploty, začal som pridávať a mohli sme ukázať rýchlosť."

"Chceli sme, aby som bol prvým jazdcom na stredne tvrdých gumách a šiel na jednu zastávku. Vedeli sme, že by sme na jednozastávkovej stratégii s čistým vzduchom pred sebou mali mať rýchlosť. Vedeli sme tiež, že to tvrdé pneumatiky zvládnu až do cieľa. To bol náš cieľ a splnili sme ho," potešil sa Sainz.

Španielovi odľahlo hlavne po posledných kilometroch veľkej ceny. "Posledných pár kôl s Danielom bolo zábavných. Bol o malý kúštik rýchlejší, vďaka čomu sa dostával do DRS a s protivetrom na rovinke, mojím dochádzaním batérie a s tým, že sme mali viac prítlaku ako on, ma na rovinkách sťahoval. My sme sa držali pred ním v zákrutách. Šli sme naplno, prechádzali sme cez všetky obrubníky a v Maggots a Becketts aj cez štrk. Boli to ako kvalifikačné kolá, keďže vám to tvrdé gumy dovolili. Bola to zábava."

McLaren je ešte stále tímom stredu poľa

Pre McLaren to v šampionáte vyzerá veľmi dobre, v Pohári jazdcov zas Formule 1,5 jasne kraľuje Sainz. Po predchádzajúcich ročníkoch ide o príjemnú zmenu vo wokingskej továrni.

"Máme veľmi dobrý pocit, lebo robíme pokroky. Auto vo veternom tuneli funguje, na každé preteky prinášame vylepšenia," pokračoval siedmy muž šampionátu. "Vieme však, že sme sa ešte nedostali pred stred poľa. Veľa ľudí chcelo, aby sme sa dostali pred stred poľa, čo sme zatiaľ nedokázali. Stále bojujeme s Renaultmi — jedny preteky sú rýchlejší oni, ďalšie zas my, dnes to boli oni. Musíme auto zlepšiť v pomalých zákrutách, lebo to nám dá rozhodujúcu výhodu."

McLarenu určite pomáha i fakt, že v tíme je uvoľnenejšia atmosféra a pnutie, ktoré nebýva medzi jazdcami zriedkavé, medzi Sainzom s Norrisom necítiť. "Určite spolu vychádzame veľmi dobre, Lando je skvelý chalan a mňa baví jazdiť po jeho boku. Zabávame sa, no aj súperíme. Auto vnímame pozitívne, vo väčšine vecí sa zhodneme. Veľmi rýchlo sa učí, obaja máme dobrú náladu, ktorá je v tíme nákazlivá."

Pred letnou prestávkou sa Formula 1 zastaví ešte v dvoch destináciách: v Hockenheime a v Budapešti. Čo od týchto veľkých cien očakáva Sainz?

"Myslím si, že to bude podobné ako tu," zamyslel sa na záver Sainz. "Rakúsko a Paul Ricard nám určite vyhovovali, bez problémov sme boli štvrtí najrýchlejší. Tu sme sa — nie, že by sme sa zobudili, ale bolo to také uvedomenie si, že sme sa ešte nedostali pred stred poľa. Musíme aj naďalej prinášať novinky, ktoré autu pomôžu v nižších rýchlostiach. Oba nasledujúce okruhy majú kombináciu rýchlych a pomalých zákrut, takže ešte presne nevieme, ako na tom budeme."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac