spravy.sk spravy.sk

Horner videl "grandiózny šport": Boli sme rýchlejší ako Ferrari
zdroj: FOM/screenshot

Horner videl "grandiózny šport": Boli sme rýchlejší ako Ferrari

Pretekári Red Bullu Racing podali v Silverstone celkom dobré výkony, no na pódium sa napriek tomu nedostali. Od Pierra Gaslyho sa to ani napriek zlepšeniu formy nečakalo, ale Max Verstappen teoreticky mohol skončiť druhý. To by ho však nesmel zostreliť Sebastian Vettel.

"Pochopiteľne to bolo veľké sklamanie, pretože Verstappen prišiel o zdanlivo isté pódium," povedal po pretekoch šéf tímu Christian Horner. "Max mohol byť dokonca druhý - je totiž dosť otázne, či by ho Bottas po svojej zastávke dostihol. Napokon je pozoruhodné, ako Maxovo auto prežilo haváriu. Bolo úchvatné vidieť, aký rýchly bol napriek všetkým tým poškodeniam. Napriek tomu získal ešte pár bodov."

"Jeho súboj s Vettelom bol grandiózny. To, čo prišlo potom, môžeme označiť len ako Vettelov zlý odhad. Zablokoval kolesá, auto rýchlo stiahol doprava a trafil Verstappena. Sebastian urobil chybu a my sme za ňu zaplatili. Viem však, že pre neho je to rovnaké sklamanie, ako pre nás."

Verstappen predtým zvádzal fantastické súboje aj s Charlesom Leclercom. "No nebolo to mega?" usmieval sa Horner. "Charles mal najskôr výhodu mäkších pneumatík, ale keď Verstappen tie svoje zahrial, dokázal vyvíjať poriadny tlak. Ferrari je na rovinkách neskutočne rýchle a predbiehanie v Silverstone navyše vôbec nie je jednoduché."

"Obaja potom prišli do boxov úplne naraz, ale naši chlapci to zvládli absolútne perfektne. Vďaka tomu sa v boxovej uličke objavil celkom tesne pred Leclercom, pokračovali vlastne bok po boku. Nechali si dosť miesta a Max bol na tom napokon o niečo lepšie, takže sa udržal vpredu. Avšak už v tretej zákrute o svoju pozíciu prišiel a všetko to pokračovalo."

"Každý fanúšik bude súhlasiť s tým, že to bol grandiózny šport. Naše auto však bolo o niečo rýchlejšie," prikyvoval Christian Horner. "Max sa potom dotiahol aj na Seba a predstihol ho. Nuž a potom prišlo to, čo sme všetci videli. Pritom ak by sme mali trochu šťastia, mohli sme zdolať Bottasa a mať druhé miesto."

Horner vzápätí vyzdvihol aj výkon Pierra Gaslyho, ktorý označil za "veľmi dobrý". Na záver s potešením dodal: "Máme radosť z toho, že na tejto trati, kde rozhoduje výkon motorov, sme boli rýchlejší ako Ferrari a neboli sme ďaleko za Mercedesom."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac