spravy.sk spravy.sk

Bottas: Nepotrebujem mentálneho kouča ani Rosbergove rady
zdroj: TASR/AP

Bottas: Nepotrebujem mentálneho kouča ani Rosbergove rady

Bol to pre Valtteriho Bottasa ďalší ťažký víkend. Jeho strata na lídra šampionátu narástla už na 39 bodov, majstrovstvá vyznievajú stále viac v prospech obhajcu titulu Lewisa Hamiltona. Nie je preto čas, aby Bottas urobil vo svojej príprave a tréningu nejaké zmeny?

Majster sveta z roku 2016, Nico Rosberg povedal, že po každých pretekoch jeho majstrovskej sezóny strávil dve hodiny na sedení u športového psychológa. Práca so svojim vlastným vedomím a psychikou sa vo svete športu v posledných rokoch rozmáha. Rady mentálnych koučov používajú najmä športovci, ktorí čelia enormnému tlaku, typickým príkladom sú napríklad brankári. Prácu s odborníkom si pochvaľoval napríklad aj Romain Grosjean, ktorý sa nehanbí povedať, že so športovým psychológom sa stretáva často.

Po ďalšom prehratom víkende dostal obdobnú otázku Valtteri Bottas. V jeho nedeľných pretekoch zohrali veľkú úlohu veci, ktoré tak úplne ovplyvniť nemohol, najmä výjazd bezpečnostného vozidla, ale aj voľba stratégie. Nie je preto čas sa pozhovárať s niekým, kto to už zažil?

„Nemyslím, že by to zabralo (pýtať si rady od Nica Rosberga). Každá osoba, každý športovec je v tomto smere individuálny,“ povedal Bottas. „Niekto potrebuje pomoc zvonku. Ja mám okolo seba množstvo dobrých ľudí, s ktorými sa môžem baviť. Mne dáva odpovede ten muž v zrkadle, keď zažívam ťažké časy alebo pochybujem. Takže to plánujem vyriešiť po svojom.“

„Baviť sa s psychológom, nemyslím, že by mi to niečo prinieslo. Nie som Nico, viem, čo je pre mňa najlepšie,“ povedal Bottas.

A čo mu teda ten muž v zrkadle obvykle povie? „Povie, odviedol si dobrú prácu, mal si smolu. Zabudni na to, nauč sa z toho čo môžeš a pokračuj. Vyhraj v Nemecku,“ povedal s úsmevom Bottas.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac