spravy.sk spravy.sk

Pre Binotta bol nedeľný výkon Ferrari sklamaním
zdroj: TASR/AP

Pre Binotta bol nedeľný výkon Ferrari sklamaním

Sobotňajšia kvalifikácia nám naznačila, že tri najlepšie tímy sa veľmi intenzívne vyrovnávajú. Ako sa však zdá, v pretekovom tempe je Mercedes stále mimoriadne dominantný. Ferrari dokonca v nedeľu pôsobilo až ako tretie najsilnejšie auto.

V porovnaní s úvodom sezóny sa strata Ferrari a Red Bullu na najlepší tím trochu zmenšila, od vyrovnania síl sme ale zdá sa stále veľmi ďaleko. Scuderia miesto dotiahnutia sa na strieborné monoposty musí veľmi intenzívne odrážať útoky zo strany Red Bullu, najmä teda Maxa Verstappena. Sú teda druhý a tretí najlepší tím pohára konštruktérov výkonnostne bok po boku?

„Red Bull sa rozhodne zlepšil. Myslím, že náš balík a ich balík je veľmi vyrovnaný, čo ukázali posledné preteky. My sme druhí, alebo oni sú? Povedal by som, že sme veľmi blízko,“ povedal šéf Ferrari Mattia Binotto.

„Nám to však dodáva ešte viac energie, musíme byť schopní bojovať o prvú pozíciu každý víkend, bez ohľadu na okruh. To sa tu v Silverstone nestalo, čo je sklamanie.“

„Po kvalifikácii sme v nedeľu očakávali lepší výsledok, tempo však nebolo dostatočné a myslím, že ešte máme čo zlepšovať,“ povedal Binotto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac