spravy.sk spravy.sk

Za Giovinazziho vypadnutím je údajne mechanický problém
zdroj: TASR/AP

Za Giovinazziho vypadnutím je údajne mechanický problém

Ďalší víkend so zmiešanými pocitmi. Kimi Räikkönen bodoval tretí víkend za sebou a spolu má na konte už 25 bodov, Antonio Giovinazzi naopak preteky nedokončil. Fínsky veterán vedie v internom súboji už pomerom 25:1.

Taliansky pilot svojho tímového kolegu opäť zdolal v kvalifikácii. Nedeľný štart sa mu však vôbec nepodaril a hneď sa prepadol o niekoľko miest. V dvadsiatom kole dostal v záverečnej sekcii okruhu hodiny a zo štrkovej zóny sa mu už nepodarilo vyhrabať. Spôsobil tak výjazd safety caru, ktorý mal v konečnom dôsledku na preteky veľký vplyv. Veľmi to pripomenulo udalosť z Veľkej ceny Kanady, kde Giovinazzi dostal veľmi podobným spôsobom šmyk, vtedy sa mu z toho však podarilo dostať.

„Nedokončiť preteky je sklamanie. Niečo sa stalo s autom a poslalo ma to do štrku, ešte nevieme čo,“ povedal po pretekoch Giovinazzi, ktorý tiež naznačil, že sa mohlo jednať o defekt. „Je to smola, no také je pretekanie. Bol som celkom blízko Kimiho a išli sme na podobnej stratégii, takže som mohol skončiť na bodoch alebo blízko nich. Stále však môžeme byť spokojní s našou výkonnosťou.“

„Zaznamenali sme dobrý výsledok a urobili ďalší krok vpred. Stred poľa je mimoriadne vyrovnaný a je pre nás dôležité sa tam držať,“ povedal Giovinazzi.

Ďalšie štyri body Kimiho Räikkönena znamenajú, že sa Alfa Romeo zvýšila svoj náskok na šiestom mieste pohára konštruktérov, pred Racing Pointom a Toro Rosso, ktorí majú zhodne po devätnásť bodov.

„Priviesť domov štyri body je dobrý výsledok, no je to zakaždým sklamanie, keď jedno auto neuvidí šachovnicovú vlajku,“ povedal šéf tímu Frédéric Vasseur. „Celkovo sme ako tím mali dobrú výkonnosť. Kimi odjazdil solídne preteky a bol schopný využiť väčšinu svojich príležitostí. Antonio by bol blízko neho, no bohužiaľ, mechanický problém znamenal, že jeho preteky skončili v štrku.“

V šampionáte „zvyšku sveta“ to momentálne vyzerá nasledovne: Carlos Sainz 38 bodov, Kimi Räikkönen 25 bodov, Lando Norris a Daniel Ricciardo zhodne po 22 bodov. Iceman tak môže byť so svojim doterajším účinkovaním v sezóne 2019 spokojný.

„Ôsme miesto je pozitívny výsledok. Moje auto držalo v zákrutách celkom pekne, chýbalo nám však trochu rýchlosti na rovinkách. Ku koncu som trochu bojoval, aby som udržal Kvjata za sebou a zároveň sa držal v DRS za autom predo mnou. Nebol to najľahší víkend, ale sme šťastní za body, ktoré sme získali,“ povedal Räikkönen.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac