spravy.sk spravy.sk

Button s Hillom sa chytajú za hlavy: Ani mladí nerobia také chyby ako Vettel
zdroj: Ferrari

Button s Hillom sa chytajú za hlavy: Ani mladí nerobia také chyby ako Vettel

Sebastiana Vettela čakajú už o týždeň domáce preteky, na ktorých pred rokom odštartoval sériu nepochopiteľných chýb. Nerozumie im veľká časť padoku vrátane Jensona Buttona; štvornásobný majster sveta zakopne aj tam, kde tlak unesú aj jeho oveľa mladší kolegovia.

"Toto bola fantastická Veľká cena Veľkej Británie, jedna z najlepších, aké som kedy videl. Na tomto okruhu sa obyčajne nepreteká veľmi ľahko, lebo autá majú obrovské množstvo prítlaku, ale súboje medzi Ferrari a Red Bullmi bola radosť sledovať," zhodnotil uplynulý víkend majster sveta z roku 2009 Jenson Button, ku ktorému sa pridal aj Damon Hill: "Ako povedal Jenson, boli to fantastické preteky. Ani si neviem spomenúť na všetky tie predbiehacie manévre!"

Na jeden si dvojica určite nemala problém spomenúť, a teda na zrážku Sebastiana Vettela s Maxom Verstappenom z predposlednej zákruty. "Videli sme tiež, ako Sebastian Vettel pomaly sa pripravujúc na Veľkú cenu Nemecka spravil ďalšiu chybu pod tlakom," skonštatoval Hill s odkazom na Vettelovo vypadnutie v zákrute Sachs.

Podľa Buttona Nemec nezachoval chladnú hlavu: "Je to trochu zvláštne. Vyzerá to, akoby netrafil brzdný bod. Myslím si, že ho ten súboj a to, že príde o pozíciu, tak zobralo, že to na brzdách netrafil."

Max Verstappen pred Vettelom
Red Bull Content Pool

Vettel už v šampionáte stráca celých sto bodov a k titulu by mu už pomohol len zázrak. Dôležitejšie ako titul však tento rok pre Vettela bude konečne ukončiť sériu kiksov.

Button si nevie vysvetliť, prečo je Vettel pod tlakom taký náchylný na chyby. "V každom prípade toto bola nezvyčajná chyba, hlavne u niekoho s toľkými skúsenosťami. Neviem, prečo ich robí toľko. Sledujeme, ako si Charles a Max jedno kolo za druhým nič nedarujú — no žiaden z nich nespraví takúto chybu. Spravil ju práve ten skúsený štvornásobný majster sveta. Je to nezvyčajné."

Podľa Hilla to možno až také nezvyčajné nie je. "Môžete si prezrieť jeho kariéru a zbadáte ich. Čo taký Mark Webber? Môžeme sa vrátiť do Turecka… Nechcem ho tu ukrižovať, ale určite si veci neuľahčuje."

Nijako mu to neuľahčuje ani Charles Leclerc, ktorého rýchlosť rastie raketovým tempom. Pretekársky kumšt mu nechýba, čo ukázal v súboji s Red Bullom. "Títo dvaja sú veľmi talentovaní," dodáva na margo Verstappena s Leclercom Button. "Predviedli manévre na hrane, ale podľa mňa nie za hranou. Po Rakúsku na to Charles viac zatlačil, viac riskuje a ukazuje, akým je v skutočnosti jazdcom. Má obrovský talent a vie pretekať, jeho pretekárske zručnosti sú fantastické."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Damon Hill

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac