spravy.sk spravy.sk

Brawn: Vettel teraz čelí tlaku, na aký nie je zvyknutý
zdroj: Ferrari

Brawn: Vettel teraz čelí tlaku, na aký nie je zvyknutý

Bývalý šéf Ferrari Ross Brawn veľmi dobre vie, akému tlaku musia čeliť zamestnanci a piloti talianskeho tímu. Po Vettelovom kikse v Silverstone vraj Nemec začína pociťovať, že teraz musí prekonať aj iné problémy, než aké mal doteraz.

Nedostatočne dobré auto, smola, ale hlavne séria chýb dostala Sebastiana Vettela celých sto bodov za vedúceho muža šampionátu Lewisa Hamiltona. "Pre Sebastiana je to ťažká chvíľa, teraz asi čelí inému typu tlaku, než na aký je zvyknutý," hodnotí uplynulý víkend Ross Brawn. "Musí sa sám seba pýtať, ktorým smerom by mal ísť, keďže aj v tomto roku sa jeho šance vrátiť Ferrari na čelo strácajú."

"Od Kanady sa zdá, že sa Sebastian stále viac a viac trápi. V Silverstone sa tie problémy len prehĺbili. Na rozdiel od Leclerca sa nikdy v aute necíti dobre. Môžete to vidieť na kvalifikačných rozostupoch a potom aj v pretekoch. Z príležitosti, ktorú mu dal výjazd bezpečnostného vozidla, nevyťažil maximum," pripomenul Brawn.

Vettel získal na úkor Leclerca aj Verstappena, ktorí zastavili ešte pred výjazdom bezpečnostného vozidla. To však Holanďanovi príliš nevadilo, keďže Nemca začal pomerne rýchlo sťahovať.

"Potom prišla tá chyba, keď zozadu vrazil do Verstappenovho auta. Okamžite si uvedomil, že pochybil a po pretekoch rýchlo Maxa vyhľadal, aby sa mu ospravedlnil," pokračoval šéf Formuly 1 pre otázky motoršportu.

Vettel má pred sebou ťažkú úlohu, a teda opäť sa postaviť na nohy. Brawn má preňho odporúčanie: "Sebastian je skvelý jazdec, čo potvrdzujú aj jeho štatistiky. Momentálne však musí zostať pokojný a spoľahnúť sa na podporu zo strany svojho tímu. Som si istý, že ju má," dodáva. "Žiaden tím sa nepodobá Ferrari, pokiaľ ide o potrebu zahrnúť svojich pilotov pozitívnou energiou."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac