spravy.sk spravy.sk

Hamiltonovo „najlepšie najrýchlejšie“ kolo pripravilo tímu infarktové stavy
zdroj: Pirelli Motorsport

Hamiltonovo „najlepšie najrýchlejšie“ kolo pripravilo tímu infarktové stavy

Od sezóny 2019 pribudlo v pravidlách pretekov F1 nové pravidlo. Jazdec, ktorý v pretekoch zajazdí najrýchlejšie kolo si na svoje bodové konto pripíše bod navyše. Počas VC Veľkej Británie si Bottas myslel, že si spomínaný bod uchmatne, ale o ilúziu ho pripravil Hamilton, ktorý to dokázal v poslednom kole.

Päťnásobný majster sveta si na svoje konto okrem toho pripísal aj 80. víťazstvo v kariére a po desiatej VC je suverénnym lídrom medzi jazdcami. „Vždy hovoríme o tom, ako pneumatiky veľa nevydržia, ale bolo super, že to teraz ustáli,“ povedal na margo najrýchlejšieho kola Lewis Hamilton.

„Bolo to ako kvalifikačné kolo, ktoré som mal odjazdiť v sobotu, ale lepšie neskoro ako nikdy. Je to najlepšie posledné kolo v mojej kariére,“ povedala jednotka tímu Mercedes.

Jeho čas 1:27,369s bol na tvrdých pneumatikách, na ktorých odjazdil 32 kôl, o desatinu rýchlejší, než aký dosiahol jeho tímový kolega Valtteri Bottas na mäkších gumách. Hamilton tiež pripomenul, že takéto závery robia vrásky na čele všetkým v garáži: „Nie sú spokojní s tým, že som to urobil. Vždy sa môže niečo stať, mohol som sa dostať do hodín, alebo spraviť inú chybu, ale zatiaľ je to v rámci limitov prijateľné,“ skonštatoval Hamilton.

Prekvapený Hamiltonovým pokusom bol aj technický riaditeľ Mercedesu James Allison: „Je to dych vyrážajúce. Staré tvrdé pneumatiky a najrýchlejšie kolo na konci? Je to veľmi pôsobivé,“ povedal. Bez reakcie neostal ani Toto Wolff, ktorý to celé zhrnul do jedného slova: „Absurdné.“

Hamilton si na Silverstone pripísal druhýkrát bod za najrýchlejšie kolo v pretekoch, rovnako je na tom Bottas, Leclerc a Gasly, zatiaľ čo Vettel a Verstappen to v tejto sezóne dokázali len na jednom okruhu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac