spravy.sk spravy.sk

Horner: Po tých bolestivých rokoch s McLarenom sa Honde začína vyplácať investícia
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner: Po tých bolestivých rokoch s McLarenom sa Honde začína vyplácať investícia

Pre mnohých to bolo manželstvo z rozumu. Red Bull bol po rokoch a veľkých platbách Renaultu sklamaný z výkonnosti, ktorú francúzsky dodávateľ prinášal. Honda sa naopak búrlivo rozviedla s McLarenom, kde neúspechy hádzali práve na dodávateľa pohonných jednotiek, a teraz vieme, že neprávom. Po polovici sezóny 2019 sa zdá, že toto manželstvo z rozumu si užíva sladké medové týždne.

Hneď v úvodnom podujatí sezóny, v austrálskom Albert Parku, vystúpil Max Verstappen na pódium. Tento úspech zopakoval aj v Španielsku. A napokon deviate podujatie sezóny, na pre Red Bull domácej veľkej cene, vystúpil mladý Holanďan na stupienok najvyšší.

„Táto sezóna bola o tom, že sa jedná o tranzitný rok, s novým dodávateľom a všetkou tou vzájomnou integráciou,“ povedal šéf Red Bullu Christian Horner. „To víťazstvo presiahlo naše vnútorné očakávania, vyhrali sme deviate preteky sezóny a pridali aj niekoľko pódií.“

„V Rakúsku to bolo pre Hondu veľmi emotívne víťazstvo,“ povedal Horner. „Bolo tam niekoľko predstaviteľov samotnej automobilky, ktorí po tých bolestivých rokoch s McLarenom vidia, že investícia sa začína vyplácať.“

K tomu všetkému drží Max Verstappen relatívne pohodlne cenné tretie miesto v celkovom hodnotení. V pohári konštruktérov však Ferrari ťaží z omnoho vyrovnanejšej jazdeckej dvojice. Tandem Vettel – Leclerc spolu pozbieral o 52 bodov viac, než piloti Red Bullu. Hornera však tento fakt v noci zo spánku nebudí.

„Spoľahlivosť Hondy bola naozaj skvelá, stále máme k dispozícii pre jazdcov všetky tri motory. Zmena bola založená len na snahe navýšiť výkon,“ povedal Horner.

„V druhej polovici roka chceme zatlačiť a získať viac. Už ochutnali, aký sladký je úspech a aj jeho prínos. Po ťažkostiach pri ich návrate do F1 bolo toto víťazstvo ako tonic, ktorý tak potrebovali,“ dodal Horner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac