spravy.sk spravy.sk

Vettel: Silverstone je domov motoršportu, Londýn dielo ľudskej fantázie
zdroj: Ferrari

Vettel: Silverstone je domov motoršportu, Londýn dielo ľudskej fantázie

Formula 1 sa už dlhé pokúša priniesť pretekársky víkend do hlavného mesta Spojeného kráľovstva. Mestský okruh v Londýne lákal už Bernieho Ecclestona a táto myšlienka neopustila ani Liberty Media. Jediné, čo teraz vieme povedať s istotou je, že podujatie na v meste na Temži nijak neohrozí Veľkú cenu Veľkej Británie na okruhu v Silverstone.

Promotéri podpísali s Liberty zmluvu do roku 2024, majú teda istotu na roky dopredu. Kontrakt obsahuje aj klauzulu, že aj keby sa napokon podujatie v Londýne zorganizovať podarilo, Silverstone to nijako neohrozí. Británia by tak teoreticky mohla na svojom území organizovať hneď dve veľké ceny. To je ale zatiaľ hudba ďalekej budúcnosti. Štvornásobný majster sveta Sebastian Vettel si však nemyslí, že Formula 1 podujatie v Londýne potrebuje.

„Poviem to asi tak, že som so Silverstone veľmi spokojný,“ povedal Vettel pre Autosport. „Myslím, že je to skvelé miesto. Nie je žiadny problém priniesť sem veľkú šou, nie je problém sem dostať ohromný dav.“

„Je to jedno z najlepších podujatí, ktoré máme. Fanúšikovia sú tu veľmi féroví, dokonca aj keď sem prichádzam ako Nemec. Nemyslím, že máme potrebu presunúť sa do miest, nemyslím, že na mestský okruh príde viac ľudí, než sem,“ tvrdí Nemec. „Každý víkend, ktorý si pamätám tu bolo cez stotisíc fanúšikov.“

„Silverstone je domovom motoristických pretekov, takže sa sem musíme vrátiť. Som šťastný, že tu Formula 1 ostáva, a nie skúšať nejaké dielo ľudskej fantázie. Je to skvelá trať a myslím, že ju má rád každý pilot,“ povedal Vettel.

„Fanúšikovia sem prichádzajú vo veľkom množstve každý rok, takže s tým nemôže byť žiadny problém. Verím, že Silverstone v novej zmluve od Liberty získalo čo najviac,“ uzavrel štvornásobný šampión.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac