spravy.sk spravy.sk

Ocon: Mojim cieľom je jazdiť v Mercedese
zdroj: Racing Point Force India

Ocon: Mojim cieľom je jazdiť v Mercedese

Špekulácie okolo Estebana Ocona naberajú na obrátkach. Samotného pilota záujem teší, preňho to znamená, že Formula 1 na jeho výkony nezabudla. Rodák z Évreux sa už nevie dočkať svojho návratu, nechce však prezradiť žiadne detaily o tom, v ktorom tíme a kedy by sa mal uskutočniť.

Naposledy sa hovorilo o jeho presune do Haasu, kde by mohol nahradiť Romaina Grosjeana, a to ešte v tejto sezóne. Nič však nie je potvrdené, šéfovia amerického tímu i Estabanov manažér Toto Wolff držia všetko pod pokrievkou. Zdá sa však, že o úplnú kačicu sa nejedná, nikto však nechce nič prezradiť.

„Keď sa hovorí o vás, je to dobrá vec. Sú to však špekulácie, nič nie je potvrdené,“ povedal Ocon pre francúzsku mutáciu portálu Motorsport.com. „Keď o vás vo Formule 1 rozprávajú, znamená to, že nezabudli. Mojim cieľom je nájsť si miesto čo najskôr, takže môj manažment hľadá riešenia. Dúfajme, že sa nejaké nájde veľmi rýchlo.“

Na otázku, či by sa mohol presunúť do Haasu a kedy, odpovedal Ocon diplomaticky. „Už chcem jazdiť. Veľmi mi to chýba, absolvovať zase nejakú veľkú cenu. To ma zaujíma najviac. Pracoval som celú svoju kariéru, aby som sa dostal do Formuly 1. Keď bolo naposledy definitívne, že sa nedostanem medzi dvadsať pilotov pretekajúcich v tejto sezóne, bolo náročné prekonať to. Najmä po tom, ako sa mi vlani darilo.“

Williams je ako zákazník Mercedesu ďalšou možnosťou, nahradiť by mohol Roberta Kubicu. „Všetky možnosti zostávajú otvorené, pretože Mercedes zostáva otvorený. Mojim cieľom je jazdiť v Mercedese, ale možné je všetko,“ povedal Ocon.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Esteban Ocon

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac