spravy.sk spravy.sk

Key je v McLarene vraj "jeden z najdôležitejších zamestnancov"
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Key je v McLarene vraj "jeden z najdôležitejších zamestnancov"

Do McLarenu nedávno nastúpil James Key, ktorý predtým pôsobil v Scuderii Toro Rosso. So svojim bývalým zamestnávateľom sa nerozišiel práve v najlepšom, pretože odišiel napriek platnému kontraktu.

V McLarene majú z Keya radosť. Patrí medzi najuznávanejších technických odborníkov v padoku a nie je vylúčené, že jeho práca sa už prejavuje. Šéf tímu Andreas Seidl je podľa vlastných slov rád.

"S Jamesom som veľmi spokojný," povedal Seidl, ktorého slová cituje stránka Motorsport-Total.com. "To, ako s tímom interaguje, akú má osobnosť, akými technickými schopnosťami disponuje. Je jedným z mojich najdôležitejších zamestnancov. Najbližšie mesiace a roky vidím veľmi pozitívne."

Key bol od roku 2005 technickým riaditeľom vtedajšieho tímu MF1 a pozíciu si udržal aj po jeho premenovaní na Spyker a Force Indiu. V roku 2010 prestúpil do Sauberu a o dva roky neskôr do Toro Rosso. 

Ako Angličan sa možno chcel vrátiť na "ostrovy" a možno len túžil po uplatnení sa vo väčšom tíme, ale jeho odchod z Toro Rosso nebol ideálny.

"Miestami bol trochu negatívny," opísal ho Helmut Marko, ktorého slová cituje rovnaký zdroj. Šéf Toro Rosso Franz Tost k nemu dodal: "Ak niektorí ľudia porušujú zmluvy, tak sú z môjho pohľadu odložení ad acta."

James Key bol spod zmluvy s Toro Rosso oficiálne uvoľnený 23. februára 2019, pričom všetkému predchádzala zákulisná dohoda tímu s McLarenom. Vo Wokingu nastúpil 25. marca.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac