spravy.sk spravy.sk

Mercedes plánuje v Nemecku nasadiť spomienkové lakovanie
zdroj: Mercedes

Mercedes plánuje v Nemecku nasadiť spomienkové lakovanie

Počas tohto víkendu nás čaká jedenáste podujatie aktuálneho ročníka, ktoré sa uskutoční na nemeckom Hockenheimringu. Pôjde o domáce preteky Mercedesu, ktorý si ich chce aj patrične uctiť.

"Veľká cena Veľkej Británie bola spektakulárna a išlo o skvelú ukážku nášho športu," uviedol Toto Wolff pred VC Nemecka. "Bolo úžasné vidieť našich jazdcov v úvodnom stinte takto bojovať; bojovali tvrdo, ale vždy férovo. Bolo fajn, že na slabý rakúsky výkon sme nadviazali silným dvojitým víťazstvom."

"Po súťažení neďaleko Brackley a Brixworthu je našou ďalšou zastávkou opäť domáce podujatie. Hockenheim leží blízko nášho globálneho sídla, Stuttgartu, a tak sa tešíme na množstvo členov rodiny Mercedesu tak v padoku, ako aj na tribúnach."

"Tohtoročné preteky sú veľmi výnimočné: sme titulným sponzorom Veľkej ceny Nemecka a pôjde už o 200. štart Mercedesu vo Formule 1. V Hockenheime okrem toho oslávime aj ďalšie pozoruhodné výročie: 125 rokov motoršportu," pripomenul Rakúšan. "Prvé automobilové preteky sa uskutočnili v roku 1894, išli z Paríža do Rouenu a víťazný stroj mal vo svojom srdci motor vyrobený podľa dizajnu Gottlieba Daimlera."

Wolff vzápätí pridal ďalšie zaujímavé slová: "V záujme uctenia si nášho historického odkazu nasadíme spomienkové lakovanie."

"Mimo trate sa toho síce deje veľa, no my sa koncentrujeme hlavne na náš výkon na trati," hovoril ďalej Wolff. "Predpoveď očakáva vysoké teploty, ktoré nám v Rakúsku dali poriadne zabrať, takže musíme zachovať ostražitosť."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac