spravy.sk spravy.sk

Vráti sa Aldo Costa do Ferrari?
zdroj: Mercedes

Vráti sa Aldo Costa do Ferrari?

Ferrari získalo posledný konštruktérsky titul v roku 2008 a od toho okamihu nemalo najlepšie auto. Za ten čas sme zažili viacero výmien na vrcholných pozíciách, ktoré však zatiaľ vytúžený úspech nepriniesli.

Stajňa aktuálne funguje pod vedením Mattiu Binotta, ktorý prevzal taktovku z rúk Maurizia Arrivabeneho. Súčasný monopost má pomerne silný motor a na rovinkách dosahuje vysoké maximálne rýchlosti, avšak v zákrutách sa trápi a navyše je dosť drsný k pneumatikám.

"Od okamihu, ako som bol vymenovaný za šéfa tímu, sme sa interne trochu reorganizovali, pretože hlavne z technickej stránky potrebujem podporu," povedal Binotto, ktorého slová cituje Auto Bild Motorsport. "Už to nie je ten istý tím a nie je celkom pravda, že zastávam dvojitú úlohu."

Tou "dvojitou úlohou" Talian reagoval na výčitky, že okrem pozície šéfa tímu zastáva aj post technického riaditeľa. Nebude to však celkom tak, pretože po oblasť šasi zastrešuje Enrico Cardile, aerodynamiku David Sanchez a motorovému oddeleniu velí Corrado Iotti.

Do tímu sa okrem toho vrátil Simone Resta, ktorý bol na hosťovaní v Alfe Romeo a hovorí sa aj o návrate Alda Costu pôsobiaceho v Mercedese. Ten odišiel ešte v roku 2011 a bol jedným z obetných baránkov vtedajších nezdarov.

"Vždy sa pozerám dopredu, nie dozadu," pokračoval Mattia Binotto. "Ide mi hlavne o to, aby sme spolu komunikovali, aby sme spolu vychádzali a aby sme si vedeli vymieňať informácie. Povolené sú aj chyby a práca musí baviť. Stabilita, dôvera, vášeň - toto sú kľúčové faktory."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac