spravy.sk spravy.sk

Aston Martin má za sebou veľký deň, Verstappena by rád využil v Le Mans
zdroj: TASR/AP

Aston Martin má za sebou veľký deň, Verstappena by rád využil v Le Mans

Spoločnosť Aston Martin od príchodu nového šéfa Andyho Palmera intenzívne pracuje na budovaní značky a zlepšovaní jej dosahu. Napomáha tomu aj spolupráca s Red Bullom Racing.

Jedným z dôležitých krokov firmy je hyperauto Valkyrie, ktoré si premiéru odkrútilo počas víkendu v Silverstone. Jazdilo len chvíľu, ale informácie o jeho výkone na úrovni 1 160 koní fanúšikov poriadne zaujali. Onedlho ho uvidíme aj v Le Mans.

"Filozoficky i teoreticky by som ho rád mal v Le Mans," povedal o pretekárovi Red Bullu Maxovi Verstappenovi spomínaný Andy Palmer. "Nie je formálne zapojený, ale nie je to ani vylúčené. Bude to o budúcich rozhovoroch, ale nebolo by to skvelé?"

Za vývojom Valkyrie stojí konštruktér Red Bullu Adrian Newey, pre ktorého to bolo vítané odreagovanie. Projekt zdanlivo rýchlo napreduje, ale podľa Palmera to vôbec nie je také jednoduché: "Zdá sa, že robíme obrovské kroky, ale v skutočnosti je to mnoho malých krokov."

"Je to aj o každodennom trápení, ktoré nikto nevidí. Ale taký je cieľ: postupne sa trápime smerom k cieľu, ktorý bol jasne stanovený. Máme plán vývoja tejto spoločnosti smerom k veľkej britskej inštitúcii a rozložený je minimálne do roku 2024."

"Každý deň je na to potrebné splniť veľké ciele, ale aspoň vieme, kam smerujeme," usmial sa Angličan. "Rozbehli sme sa a vieme, kam mierime. Malé úspechy sa postupom času premenia na veľké a napokon na obrovské."

K víkendu v Silverstone Palmer dodal: "Len si to porátajte: Red Bull, Max Verstappen, ignorovať nemôžeme ani Pierra (Gaslyho), ktorý odviedol skvelú prácu, Daniel Craig a 007, Aston Martin. Toto všetko bok po boku. Predstavte si, že by sme to spravili pred pár rokmi... ani by to nebolo možné. A čerešničkou na torte boli jazdy Valkyrie. Sú dni, za ktorými sa poobhliadnete a poviete si: 'To bolo niečo!'"

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac