spravy.sk spravy.sk

Robert Kubica: Sme na začiatku riešenia problémov
zdroj: Williams

Robert Kubica: Sme na začiatku riešenia problémov

Po hrozivej havárii, ktorú Robert Kubica utrpel počas rely ešte v roku 2011, sa poľský miláčik v tejto sezóne F1 naplno vrátil ku kráľovnej motoršportu, v ktorej sa mu príliš nedarí. Otázkou je prečo? Môže za to jeho postihnutie, kde pravú ruku má od nehody prakticky nepoužiteľnú, alebo je na vine tím Williams, za ktorý jazdí, a ktorý sa v problémoch topí už dlhšiu dobu?

To, že situácia v tomto tíme nebude dobrá ani v sezóne 2019, bolo viac-menej jasné už počas predsezónnych tréningov v Barcelone, kde tento anglický tím zmeškal úvodné tri dni testovania. Súčasný stav už musí upokojovať aj samotný Kubica, ktorý naznačil, že v stajni už robia prvé pokroky. 

„Williams už robí prvé kroky k zlepšeniu problémov s autami, ktoré nás nechali na chvoste za ostatnými,“ povedal Kubica. Ten, v takmer polovici sezóny, verí, že sa vo Williamse konečne dosiahne pokrok. „Je to štart toho, čo sa, dúfame, bude diať v ďalších pretekoch. Je skvelé, že je tieto zmeny vidieť, “ vysvetľoval 34-ročný jazdec. 

Podľa jeho slov priniesol tím na Silverstone nejaké vylepšenia aerodynamiky, ktoré bolo jasne vidieť. „Musíme len ďalej pracovať, chlapci v továrni robia skvelú robotu a všetci sme plní nádeje, že budeme stále vylepšovať toto auto a pridávať nejaký prítlak, ktorý nám pomôže v pretekoch.“ 

Kubica sa však definitívne nevyjadril, či si myslí, že má Williams najhoršie za sebou. Rovnako skúpy na slovo bol aj k ohlásenému odchodu technického riaditeľa Paddyho Lowa: „Vrcholový manažment v továrni rozhoduje o pohybe ľudí a reštrukturalizácii. Je to niečo, čo si vyžaduje čas,“ povedal. K situácii, čo presne stojí za jeho odchodom, sa bližšie nevyjadril ani samotný tím. 

Robert Kubica na záver dodal, že pre tím je momentálna situácia pomyselným začiatkom. „Zmeny, ktoré robíme, nie sú masívne, ani by sme nemali očakávať veľké zlepšenia. Na druhej strane bude veľmi dôležité vidieť tieto malé pokroky, ktoré nám prinesú to, čo očakávame.“

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac