spravy.sk spravy.sk

V Albert Parku zvažujú zmeny nastavenia okruhu
zdroj: Haas

V Albert Parku zvažujú zmeny nastavenia okruhu

Promotéri Veľkej ceny Austrálie nedávno predĺžili svoj kontrakt s Liberty Media až do roku 2025. Okruh v Albert Parku tak zostane v kalendári ešte dlhé roky. Australian Grand Prix Corporation, ktorá za pretekmi u protinožcov stojí, však okrem toho zvažuje niekoľko závažných zmien.

Zmena povrchu trate a zmena usporiadania zákrut. To je reakcia na diskusiu, ktorá v Austrálii prebieha od roku 2017. Okruh je úzky a pomalý, so svojou úzkou charakteristikou už dnešným dlhým a širokým monopostom nevyhovuje. Neposkytuje totiž množstvo príležitostí na predbiehanie. Už skôr sa hovorilo a zmene rýchlej sekcie zákrut číslo 11 a 12 a nahradení ich pomalšími.

„Jedna vec je nový asfalt. Jazdci však v súčasnosti nehovoria, že je to potrebné. Ďalšou je evolúcia trate. Pozrieme sa, aké zmeny môžeme urobiť. Treba však dbať na obmedzenia jazera, štadióna a budov v pit lane,“ povedal šéf AGPC Andrew Westacott pre Autosport.

„Pozrieme sa na vývoj dizajnu a usporiadania v konkrétnych oblastiach, aby sme zistili, čo môžeme vyladiť,“ povedal Westacott. Tiež naznačil, že Austrália zostane tradičným otváracím podujatím. Už dlhé roky tu cirkus menom Formula 1 svoju sezónu začína.

„Bola to podstatná časť dohody. Nechcem menovať konkrétne náležitosti zmluvy, ale počuli ste Chasea Careyho. Sezóna začína v Melbourne, končí v Abú Zabí a Monako má miesto uprostred,“ povedal Westacott. „Teraz, keď máme zaistené skvelé podujatia ako Silverstone a podobne, máme základné kamene nasledujúcich sezón, či už budeme mať 20, 21 alebo 22 pretekov.“

Na záver ešte dodáme, že budúca sezóna začne 15. marca 2020 v Melbourne.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Austrália

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac