spravy.sk spravy.sk

Williamsová: Máme s Georgeom dlhodobú zmluvu
zdroj: Pirelli Motorsport

Williamsová: Máme s Georgeom dlhodobú zmluvu

Figúrky na prestupovom trhu sa nám začínajú posúvať. Jej súčasťou je aj tím Williams, ktorého šéfka Claire Williamsová má ohľadne budúcnosti svojho tímu jednu veľkú ambíciu, a síce udržať v ňom nesmierne talentovaného britského mladíka Georgea Russella.

Prestupové špekulácie a zmeny v jazdeckej zostave sa prakticky od začiatku sezóny pohybujú okolo Roberta Kubicu. Ten podáva v porovnaní so svojim tímovým kolegom veľmi nevýrazné výkony, kým Russell dokáže nejedenkrát predviesť veľmi sympatický výkon. A práve to môže byť dôvod toho, aby sa o jeho služby začali zaujímať tímy, ktoré sú momentálne v poli omnoho vyššie, než Williams.

„Ešte sme nehovorili o tom, že by George potenciálne mohol náš tím opustiť. A to z toho dôvodu, že s nami má dlhodobú zmluvu,“ povedala Claire Williamsová pre RaceFans. „Pre mňa osobne je George budúci majster sveta, prečo by som teda mala chcieť, aby odišiel? Urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby som ho vo Williamse udržala.“

Problém je však v tom, že Russell je v prvom rade členom akadémie Mercedesu, teda bude to práve Toto Wolff a jeho ľudia, ktorí budú mať hlavné slovo v rozhodovaní o Russellovom osude. Ako sme však už videli vlani v prípade Estebana Ocona, podpora Mercedesu nemusí byť zakaždým na osoh. Majstrovský tím totiž nemá k dispozícii také „satelitné“ tímy ako Ferrari či Red Bull.

Prakticky jediná sedačka, ktorú môže Wolff a spol. obsadiť (mimo hlavného tímu Mercedes) je práve tá, na ktorej teraz sedí Russell. Zmluva o dodávke motorov na trase Mercedes – Williams zrejme obsahuje dojednanie, ktoré to umožňuje. O druhom mieste spravidla rozhoduje tím, pričom kľúčovou skutočnosťou pre výber sú peniaze, ktoré pilot do tímu prinesie. Druhý zákazník Mercedesu, tím Racing Point je zdá sa v rozhodovaní o jazdeckom obsadení nezávislý. Minimálne Lance Stroll má svoje miesto isté.

„Mojou ambíciou je jedného dňa umožniť Georgeovi pretekať s autom, s ktorým bude môcť bojovať v čele stredu poľa, a potom verme, že aj o pódiá,“ povedala Williamsová. „Samozrejme, potrvá to. Ako tím však musíme mať ambície.“

„George je veľkou súčasťou budúcnosti Williamsu. Bolo to vlani veľké rozhodnutie priviesť ho do tímu. Urobili sme to z toho dôvodu, že sme chceli, aby bol súčasťou tejto našej cesty. Verím, že na jej konci mu dáme dostatočne dobré auto, aby ukázal svoj skutočný potenciál,“ povedala Williamsová.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Claire Williamsová

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac