spravy.sk spravy.sk

Newey: Fernando a Seb v jednom tíme? Boli sme blízko
zdroj: Red Bull Content Pool

Newey: Fernando a Seb v jednom tíme? Boli sme blízko

Jeden z najznámejších dizajnérov súčasnosti, Adrian Newey, poskytol médiám veľmi zaujímavý rozhovor. Dotkol sa v ňom aj dvojnásobného majstra sveta Fernanda Alonsa. Jeho slová rozhodne neprispejú k umlčaniu špekulácií, ktoré novinárom vypúšťal najmä sám rodák z Ovieda.

Konštruktér Red Bullu sa však vo svojom rozhovore dotkol skôr čias minulých, kedy ešte jeho zamestnávateľ nebol celkom majstrovským tímom. Je známe, že šéfovia „červených býkov“ vtedy hľadali do svojej zostavy hviezdu Alonsovho formátu. Potom však stajňa prešla na politiku výchovy pilotov z vlastnej juniorky. Sám „El Nano“ nemal mať o spoluprácu s Red Bullom záujem, čo ho možno stálo nejaký ten majstrovský titul.

„Pracovať s ním by bolo fantastické,“ povedal slávny konštruktér Adrian Newey pre magazín Esquire, na ktorý odkazuje portál Grandpx.info. „Zdá sa, že mal smolu pri niektorých svojich voľbách, ktoré urobil. No zakaždým, keď som s ním hovoril, bol veľmi milý.“

„Fernandove schopnosti presahujú hranice auta, ktoré má v rukách. Myslím, že to je známka skutočne veľkého jazdca – schopnosť vyniknúť bez toho, aby mal k dispozícii dobrý stroj.“

Alonso však nie je jediným pilotom, ktorý má podľa súčasných či minulých špekulácii blízko do Red Bullu. Druhým pánom je Sebastian Vettel. S ním Newey spolupracoval dlhé roky a z predstavy, že by sa Fernando a Sebastian stretli je v jednom tíme je nadšený.

„Bolo by to ako Ayrton a Alain. Je to však jedna z vecí, ktoré sa nanešťastie nikdy nestanú. Ale k tomu, aby sme to premenili na realitu, sme mali veľmi blízko,“ povedal Newey. „Myslím, že sme spolu mohli dosiahnuť množstvo úspechov, ale nevyšlo to. Red Bull sa dlhodobo drží politiky rozvíjať svojich vlastných pilotov. Bola to len taká malá úvaha.“

„Párkrát sme sa stretli a tiež sme niekoľkokrát rokovali v Rakúsku. Bolo to blízko, no nakoniec sa to nikdy nestalo,“ dodal Newey tajomne.

Je známe, že Red Bull pred mnohými rokmi s Alonsom komunikoval, priznali to aj samotní bossovia tímu. To však malo byť v čase, keď logo s červeným býkom nemalo vo Formule 1 takú slávu. V súčasnosti nemáme žiadne informácie o tom, že by sa Red Bull pokúšal do svojich radov Alonsa priviesť.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Adrian Newey

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac