spravy.sk spravy.sk

Španielsku svitá nádej, napokon vraj môže ostať v kalendári
zdroj: Catalunya

Španielsku svitá nádej, napokon vraj môže ostať v kalendári

V budúcom roku do kalendára Formuly 1 pribudnú podujatia vo Vietname a v Holandsku, takže dve veľké ceny budú musieť zmiznúť. Dlhšie sa hovorilo o tom, že to bude Nemecko a Španielsko, ale nemusí to byť také isté.

Ako informuje Motorsport.com, organizátori Veľkej ceny Španielska sa pochlapili a vraj sú v pokročilej fáze rozhovorov o novej zmluve. Podľa všetkého sa im podarí vyjednať si ročné predĺženie kontraktu, takže v problémoch môže byť odrazu Mexiko.

"Španielska situácia nevyzerala pozitívne, ale podľa našich informácií diskusie pokročili a v pláne je ročné predĺženie zmluvy," informuje spomínaný zdroj. "To by vedeniu okruhu dalo dodatočný priestor pokúsiť sa vyjednať dlhodobejší kontrakt od roku 2021."

Tamojšia vláda vraj vystavila garanciu zaplatiť ročný organizačný poplatok, čo by ako krátkodobé opatrenie mohlo pomôcť. V kalendári by tak mohlo nastať niekoľko zmien a európsku časť sezóny by predsa len nemusela otvárať Veľká cena Holandska, ktorá je predbežne naplánovaná na 10. máj.

Podľa Motorsport.com by sa v Barcelone mohlo súťažiť 3. mája, prípadne by si to Holanďania a Španieli vymenili. Hovorilo sa však aj o tom, že Barcelona by mohla byť presunutá na september.

"September nie je dobrý, to by pre nás vôbec nebolo akceptovateľné. Vtedy u nás prší," povedal prezident okruhu v Barcelone Vicent Aquilera. "Bolo by to šialené a vznikla by poriadna mela. Katastrofa. A prečo by sme mali platiť za katastrofu? V júli je u nás horúco, takže by to mal byť máj, ale kým nebudeme mať kontrakt, tak o dátume nepotrebujeme diskutovať."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac