spravy.sk spravy.sk

Kubicov piatok: Sotva vyšiel z garáže, už sa objavili problémy
zdroj:

Kubicov piatok: Sotva vyšiel z garáže, už sa objavili problémy

Williams si do Hockenheimu priniesol viacero noviniek, ktoré mali pomôcť vytiahnuť Roberta Kubicu a Georga Russella z posledných priečok. Ako prvý dostal vylepšené diely Robert Kubica, no neprešiel ani pár metrov a o časť z nich prišiel.

V prvom tréningu sa Kubica umiestnil pred Russellom, ktorý dostane nové súčiastky až v sobotu. V druhom tréningu si pozície vymenili, Russellovi sa podarilo na kolegu nájsť desatinku sekundy. Nebolo mu to však veľmi platné, keďže na najbližšieho súpera by musel nazbierať takmer pol druha sekundy.

"Dnes to pre nás nebol ľahký deň, zaznamenali sme škody už počas výjazdového kola," naráža Kubica na prvého kolo prvého nemeckého tréningu, v ktorom mu malo niečo z auta odletieť. "Budeme musieť všetko prekontrolovať a niektoré súčiastky zafixovať tak, aby zostali pripevnené k autu. Toto je už druhý víkend za sebou, čo sa niečo kazí."

Znechutený Kubica pokračoval: "Keď vyjdete z garáže a už v inštalačnom kole sa takto oslabíte, tak z toho nebýva dobrý deň. Dnes bolo veľmi dôležité spraviť a nastaviť všetko, čo sme mali na programe. Žiaľ, hneď na začiatku nás ovplyvnila takáto vec."

Je vôbec možné na okruhu spevniť niektoré časti auta? "Dúfame, že to budeme vedieť — dnes sme boli v tomto smere dosť náchylní. Musíme spraviť všetko preto, aby zajtra zostalo všetko pripevnené k autu. Snáď to zajtra bude lepšie."

Williams vkladá do privezených súčiastok veľké nádeje, no keďže pred dvoma týždňami sa jazdilo v Silverstone, kde sa podmienky diametrálne líšili, Kubica nedokázal vyhodnotiť, či sa auto posunulo k lepšiemu.

"Podmienky sú tu úplne iné, trať je iná, pneumatiky pracujú v iných teplotných oknách — nemožné hodnotiť. Ak nemáte čarovnú guľu, tak je nemožné porovnávať Silverstone, kde bolo osemnásť stupňov, a tunajší Hockenheim, kde je 38°C," dodal Poliak.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac