spravy.sk spravy.sk

Horner o Gaslym: Nehoda nás hnevá
zdroj: TASR/AP

Horner o Gaslym: Nehoda nás hnevá

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner bol po piatkovom dni na svojho jazdca Pierra Gaslyho dosť nahnevaný. Francúz spravil ďalšiu chybu a opäť raz rozbil auto. Ako povedal Helmut Marko, tímu už pomaly dochádzajú náhradné súčiastky.

Gasly pocítil pri náraze preťaženie 10G a výrazne zničil celú ľavú stranu svojho auta, zlomené sú závesy a výrazne poškodená je aj podlaha.

"Ešte je príliš skoro," odpovedal Horner na otázku, či už tím plne posúdil škody. "Na šasi sa potrebujeme poriadne pozrieť, ale náraz mal silu približne 10G. Vidieť poškodenie, ale našťastie nemal súťažnú prevodovku a ani motor. Ale hnevá nás, že už v tejto časti víkendu sme prišli o auto."

Gasly mal za sebou najlepší víkend v aktuálnej sezóne a začínal si veriť, no takouto zbytočnosťou si to opäť podkopal. Vedúci predstavitelia jeho tímu ho takto chváliť istotne nebudú.

"Po dobrom výsledku zo Silverstone to nie je vstup do víkendu, aký sme chceli," vyjadril sa Christian Horner. "Ale ešte je len voľný tréning. Auto v noci prestaviame a zajtra pokračujeme. Táto nehoda nás hnevá, ale čo už. Už to nezmeníme, musíme sa s tým zmieriť."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Christian Horner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac