spravy.sk spravy.sk

Záhada Haasu: Magnussen bol s novým autom o 1,29 sekundy pomalší ako Grosjean so starým
zdroj: TASR/AP

Záhada Haasu: Magnussen bol s novým autom o 1,29 sekundy pomalší ako Grosjean so starým

Romain Grosjean pokračuje v jazde s austrálskym balíkom zo začiatku sezóny, jeho kolega z Haasu Kevin Magnussen dostáva najnovšie aktualizácie. Čo je však zvláštne, staré auto zväčša funguje lepšie ako nové a v druhom nemeckom tréningu predstavoval rozdiel až 1,29 sekundy.

V prvom tréningu Magnussen nasadil špecifikáciu z VC Španielska a od Grosjeana bol pomalší o sedem desatín sekundy. Vyzerá to tak, že najnovšie súčiastky Haas čoraz viac a viac spomaľujú.

"Spočiatku som nemal omnoho iný pocit, ako s barcelonským vylepšením," povedal Magnussen o posledných novinkách. "Určite s tým ešte vieme niečo spraviť, v noci sa na to pozrieme a potom uvidíme, čo prinesie sobota. Dnes sa zdalo, že sme strácali veľmi veľa a pri predstavení noviniek by ste niečo také nechceli zažiť. Chcete predsa napredovať."

"Prvé dojmy sú také, že s týmto balíkom sme napredovať nedokázali a to isté platilo aj o barcelonskom. Musíme však zbierať vedomosti a pokúšať sa pochopiť, prečo tieto vylepšenia, ktoré mali priniesť pokrok, ho napokon nepriniesli," zamýšľal sa dánsky pretekár.

Pre Haas to nie je ideálne, pretože v tomto období sa už treba začať venovať aj vývoju budúcoročného auta. Kým však stajňa nedokáže pochopiť problémy s tým súčasným, ťažko tak môže spraviť.

"Niekedy podľa mňa fungujú len drastické rozhodnutia," prihlásil sa o slovo šéf tímu Günther Steiner. "Naše aktuálne riešenie je drastické a je veľmi nezvyčajné vrátiť sa k pôvodnej špecifikácii. Niekedy však treba skúsiť aj takéto veci pre to, aby ste niečo pochopili. My rozhodne potrebujeme pochopiť, čo máme robiť v druhej polovici sezóny. Práve o to nám ide tu v Nemecku a o týždeň v Maďarsku."

Haas nemá dosť súčiastok na to, aby obe autá "vrátil" do austrálskej špecifikácie, ale v Maďarsku sa tak môže stať. "Neviem sa vrátiť k pôvodnej špecifikácii, aj keď by som tak rád spravil," priznal Magnussen. "Na druhej strane je dôležité naučiť sa niečo aj o nových vylepšeniach."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac