spravy.sk spravy.sk

Tost chce, aby Albon s Kvjatom zostali v Toro Rosso aj ďalší rok
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Tost chce, aby Albon s Kvjatom zostali v Toro Rosso aj ďalší rok

Toro Rosso si našlo jazdeckú zostavu, s ktorej výkonmi môže byť spokojné. Franz Tost by bol rád, keby tím kontinuálne pokračoval aj ďalšiu sezónu a Alex Albon s Daniilom Kvjatom zostali jazdeckou dvojicou stajne z Faenzy.

"Máme dvoch naozaj dobrých jazdcov," povedal v Hockenheime Franz Tost. "Daniila Kvjata už z minulosti poznáme. Vieme, že je rýchly. Teraz aj dozrel a ukazuje, že vie podať veľmi, veľmi dobré výkony."

Kvjat má s programom Red Bullu bohaté skúsenosti. Stihol sa prepracovať až do samotného Red Bullu, aby bol neskôr odsunutý späť do Toro Rosso a následne vyhodený z tímu. Dnes je však späť a porovnáva sa s ďalším talentovaným juniorom, ktorý sa bude snažiť napodobniť aspoň prvú časť Kvjatovej kariéry.

"Alex Albon je pre mňa príjemným prekvapením spomedzi mladých jazdcov — spolu s Norrisom," priznáva Tost. "Myslím si, že budeme mať vskutku dobrú druhú polovicu sezóny, pretože auto už celkom dobre pozná a vie, o čo vo Formule 1 ide. Ak mu ponúkneme adekvátny balík, podľa mňa začne zbierať naozaj dobré výsledky."

"Ja osobne dúfam, že budeme môcť pokračovať s týmito dvoma jazdcami. Napokon však o všetkom rozhodne Red Bull. Myslím si, že toto rozhodnutie nepadne skôr než na konci septembra či začiatkom októbra," dodal.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Franz Tost

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac