spravy.sk spravy.sk

Räikkönen v sobotu zažiaril, v Hockenheime vyštartuje z piateho miesta
zdroj: TASR/AP

Räikkönen v sobotu zažiaril, v Hockenheime vyštartuje z piateho miesta

Kimi Räikkönen dokonale využil zlyhanie Ferrari a v kvalifikácii na Veľkú cenu Nemecka skončil na parádnom piatom mieste. Asi sa mu ťažko počúvali slová o tom, že v troch z posledných štyroch kvalifikácií podľahol Antoniovi Giovinazzimu a opäť poriadne zabral.

"Konkurencia mala problémy, takže sme získali pár pozícií k dobru," uviedol Iceman. "Podarilo sa to chlapcom z Ferrari, ale aj toto patrí k pretekárskemu športu. No ale aj napriek tomu musíte nakoniec odjazdiť dobré kolo."

Räikkönen mohol byť dokonca aj štvrtý, pretože na Pierra Gaslyho mu v konečnom účtovaní chýbalo iba šestnásť tisícin sekundy. "Áno, dokonca som mohol skončiť ešte vyššie. Bolo to veľmi vyrovnané a pri poslednom pokuse som mohol byť rýchlejší. Ale berieme aj to, čo máme. Uvidíme, ako to prebehne zajtra."

"Počkajme si na to, čo prinesie počasie, pretože podmienky budú veľmi dôležité. Včera to bolo ťažké a ak by malo byť zasa tak horúco, bolo by to náročné. Štartujeme z dobrej pozície, ale ťažko povedať, ako na tom skutočne sme. Určite však bude veľmi ťažké poraziť veľké tímy," dodal Kimi Räikkönen.

Blízko k postupu do záverečnej časti kvalifikácie bol aj Giovinazzi, ktorému chýbala presne jedna stotina sekundy. "Zajtra to bude dôležitý deň a verím, že môžeme zabodovať," skonštatoval Talian. "Chceli sme viac, ale ak budeme mať dobrý štart a dobrú stratégiu, môžeme sa zapojiť do boja. Nikto netuší, čo prinesie počasie, ale ak začne pršať, tak sa môže stať všetko."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac