spravy.sk spravy.sk

Sainz zažiaril, Norrisovi vraj uškodil aj problém s batériou
zdroj: TASR/AP

Sainz zažiaril, Norrisovi vraj uškodil aj problém s batériou

Pretekári McLarenu podali v kvalifikácii na VC Nemecka veľmi rozdielne výkony. Carlos Sainz skončil na skvelom siedmom mieste, Lando Norris bol až šestnásty. Ako sa však ukázalo, mladý Angličan mal aj technické problémy.

"V kvalifikácii sme na jeho auta zaznamenali ťažkosti s batériou," priznal šéf tímu Andreas Seidl. "Stratili sme tak približne desatinku, čo by mu inak stačilo na postup do Q2 a potom by to možno bolo o niečom celkom inom."

Norris stratil na pätnásteho Kvjata 0,055 a na štrnásteho Lanca Strolla 0,077, takže všetko to bolo veľmi tesné. Jeho samého hnevalo hlavne to, že dokopy neposkladal dobré kolo. 

"Na Carlosa som stratil len niečo vyše desatinky," pripomenul Norris stratu 112 tisícin sekundy na svojho kolegu. "Nebol medzi nami veľký rýchlostný rozdiel, ale aj tak sme na celkom odlišných miestach."

"Ostatní priniesli dosť veľké množstvo noviniek a mali mať voči nám navrch," reagoval Carlos Sainz. "Ale myslím si, že na ťažké okolnosti sme dobre zareagovali."

"Celkovo som veľmi spokojný, pretože konkurenti boli o niečo lepší. Odjazdil som solídne kolá a postúpil som až do Q3, vďaka čomu som si pred štartom vytvoril dobrú pozíciu."

"Teraz každý špekuluje o tom, aké bude počasie, ale nech príde čokoľvek, sme pripravení zabojovať o ďalšie body," dodal Sainz.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Carlos Sainz ml.

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac