spravy.sk spravy.sk

Nový balík podľa Kubicu zázraky nepriniesol: Dúfali sme vo viac
zdroj: TASR/AP

Nový balík podľa Kubicu zázraky nepriniesol: Dúfali sme vo viac

V sobotu už obaja piloti Williamsu dostali dlho očakávané vylepšenia, no oveľa bližšie Russella s Kubicom k stredu poľa neposunuli. Obaja sa opäť ocitli na posledných priečkach — vynímajúc Sebastiana Vettela — so stratou viac ako 1,2 sekundy. Kubica si robil veľké nádeje, no realita bola pochmúrnejšia.

Aby toho nebolo málo, časť výkonu musel Williams obetovať, aby všetky súčiastky zostali pripevnené k monopostu. Už počas prvého inštalačného kola víkendu sa totiž z auta Roberta Kubicu uvoľnili niektoré diely a poškodili sa.

"Pri nastavovaní sme boli trochu obmedzení, a to kvôli problémom, ktoré sa objavili," uviedol po sobote Roberta Kubica. "Do kvalifikácie som teda nešiel s balansom, aký by som si predstavoval. Rozhodli sme sa tak preto, aby sme ochránili diely, ktoré by sa mohli poškodiť."

"Moje kolá boli celkom OK, hoci som počas druhého pokusu stratil nejaký čas kvôli premávke a kvôli nedotáčavosti v niekoľkých posledných zákrutách. Šiel som na úplnej hrane a prišiel tam o také dve desatinky," vypočítal poľský pretekár.

Kubica dostal v sobotu ráno nové šasi, čím sa chcel Williams čo najväčšmi vyhnúť problémom z piatka. "Celý tím tu na trati odviedol dobrú robotu, no výsledok aj tak nie je taký, aký by sme si želali. Nie je to nečakané, ale povedal by som, že sme si robili väčšie nádeje, že auto dostaneme bližšie k zvyšku poľa."

Podľa Kubicu je príčinou za takým výrazným zaostávaním neschopnosť "extrahovať z balíka vylepšení maximum". "Možno nám neponúkol taký zisk, v aký niektorí ľudia verili."

"Ďalším faktorom, na ktorý zabúdame, je ten, že pretekáme proti ostatným. Ostatní sa tiež stále zlepšujú. Ak teda spravíme krok vpred a ostatní spravia ďalší krok, prípadne dokonca dva kroky, tak to vyzerá, akoby sme sa vôbec neposunuli. Realita je však taká, že sa dopredu posunuli všetci. Formula 1 bola vždy takáto," zafilozofoval si Kubica.

"Ak chceme vidieť výrazné zlepšenia, musíme spraviť tri kroky vpred, zatiaľ čo ostatní spravia jeden. Vo Formule 1 je garancia toho, že väčšina tímov sa počas roka zlepší. Ak chcete zmazať vašu stratu, musíte sa zlepšiť viac ako oni," uzavrel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac