spravy.sk spravy.sk

Leclerc v boxoch zablokoval Grosjeana, trestu sa však vyhol (VIDEO)
zdroj: FOM/screenshot

Leclerc v boxoch zablokoval Grosjeana, trestu sa však vyhol (VIDEO)

V úvode Veľkej ceny Nemecka sme boli svedkami zaujímavého incidentu v boxovej uličke: Charles Leclerc bol prepustený priamo do dráhy Romaina Grosjeana a takmer sa zrodila kolízia. Azda každý čakal, že bude potrestaný, ale nebol.

Komisári vyniesli pomerne prekvapujúci verdikt, ktorý je síce logický a azda aj fér, ale môže mať nepríjemné dôsledky. Jazdec ostal bez trestu a pokutovaný bol jeho tím. 

"Komisári usúdili, že auto číslo 16 bolo prepustené do cesty blížiaceho sa auta číslo 8," stojí v ich verdikte s dodatkom, že "v dôsledku toho sa dostali do malého kontaktu".

Komisári okrem toho poznamenali nasledovné: "Leclerc išiel v ostrom uhle, aby sa vyhol mužovi, ktorý v ďalších boxoch menil pneumatiky a nemal možnosť pokračovať v spájajúcej sa zóne."

Ferrari za to dostalo pokutu 5 000 eur, aj keď nedávno na VC Monaka bol Max Verstappen potrestaný piatimi trestnými sekundami. 

Nebude to však mať nepríjemné dôsledky? Pre stajne je 5 000 eur de facto zanedbateľná suma a oplatí sa im takto riskovať, pričom v boxoch môže prísť ku kolízii a zraneniu niektorého z mechanikov. Azda však páni z FIA vedia, čo robia.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Charles Leclerc

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac