spravy.sk spravy.sk

Haasy si opäť skočili do vlasov. Asi sa vidíme u Günthera, konštatuje Grosjean
zdroj: TASR/AP

Haasy si opäť skočili do vlasov. Asi sa vidíme u Günthera, konštatuje Grosjean

Len dva týždne po kolízii Kevina Magnussena a Romaina Grosjeana, ktorá oboch napokon pripravila o takmer celé silverstonské preteky, sa Haasy opäť ťukli na trati. Dohováranie Günthera Steinera očividne nebolo dostatočne dôrazné. Zatiaľ čo Grosjean sa k celej veci nevyjadroval, Magnussen označil za vinníka súbojmi ošľahaného Francúza.

"Vyzerá to tak, že sa opäť budeme musieť dostaviť do Güntherovej kancelárie. Ak sa nenahneváte, nebudem to komentovať," v krátkosti sa vyjadril na margo ďalšieho incidentu s Magnussenom Romain Grosjean. "Najdôležitejšie je, že máme dve autá na bodoch. Niektorým veciam sme sa mohli vyhnúť, no boli to ťažké preteky."

Magnussen bol oveľa otvorenejší: "Máme pravidlo, podľa ktorého nemáme dovolené proti sebe pretekať. Veľmi jasne nám bolo povedané, že sa nesmieme dotknúť. Nevidím dôvod, prečo sme sa dnes dotknúť museli. Ja som bol jasne na vnútrajšku, no nevletel som tam. On sa rozhodol do mňa zatočiť. Neviem, čo tam robil."

Vzťah s Grosjeanom však nevníma ako naštrbený. "Veľmi ho rešpektujem. Myslím si, že takýmto incidentom sa dá vyhnúť. V iných oblastiach vieme ako kolegovia veľmi dobre spolupracovať, musíme sa cez toto dostať."

Steinerova trpezlivosť s Magnussenom a Grosjeanom však už začína pretekať. "Po tom, čo sa stalo v Silverstone, som prekvapený. Oni to spravili zas! Musím im hovoriť na každých pretekoch, v každom kole, čo majú robiť. Zatiaľ som nevidel opakované zábery, videl som to len v priamom prenose. Treba sa na to pozrieť a vyvodiť závery."

Romain Grosjean sa následne radšej venoval kolám, ktoré incidentu s Magnussenom predchádzali. Začal štartom: "Naša preteková rýchlosť podľa mňa nie je veľmi dobrá. Počas prvých kôl som všetkých dobiehal, predbehol som Red Bull predo mnou a hovoril si, aké je to úžasné. Potom sme roztopili pneumatiky a už sme sa len šmýkali. Dve Alfy som nedokázal udržať za sebou, lebo boli na rovinkách prirýchle."

"Sliky sme nasadili v tej najhoršej chvíli, trochu som sa roztočil, vrátil som sa do boxov a nasadil intermediálky," pripomenul Grosjean. "Je ale fajn, že sme obaja bodovali. Snažil som sa, boli to šialené preteky. Keď vidíte tím zo stredu poľa na pódiu, poviete si, kiežby sme to boli my. V každom prípade po takom ťažkom období je pre všetkých chlapcov dôležité, že sme bodovali dvakrát."

Grosjean to mal o čosi náročnejšie, keďže jazdil v aute totožnom s tým z Austrálie. "Stará dáma" mala Haasu pomôcť pri hľadaní nedostatkov súčasného monopostu, v ktorom zbieral dáta Magnussen.

Porovnávať však bude aj tentoraz ťažké, keďže na vode sa jazdilo vôbec prvýkrát v tomto roku. "Pätnásť kôl sme odjazdili na suchu, takže chlapci z toho môžu získať nejaké údaje. Možno senzory zakryl dážď, takže neviem, či sa nám podarí získať všetko."

"S autom som ale spokojný. Chýba mu veľa prítlaku — na nových pneumatikách to ide, ale keď sa zničia, je to ťažšie, lebo toto auto má už deväť mesiacov. Mám však dobré pocity," uzavrel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Günther Steiner

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac