spravy.sk spravy.sk

Albon jazdil výborne, zo šiesteho miesta je napokon sklamaný
zdroj: TASR/AP

Albon jazdil výborne, zo šiesteho miesta je napokon sklamaný

Alex Albon podal na Veľkej cene Nemecka vynikajúci výkon. Počas väčšiny pretekov sa pohyboval na vysokých priečkach a v jednom okamihu dokonca išiel útočiť na Lewisa Hamiltona. Avšak práve na toto napokon doplatil a stratil viacero pozícií.

"Bolo to čudné, to musím uznať," povedal Albon o netradičnej veľkej cene. "Som šťastný tak za seba, ako aj za náš tím. Myslím si, že naša stajňa odviedla neskutočnú prácu a každé strategické rozhodnutie, ktoré u oboch áut padlo, bolo správne."

"Jazdili sme v top 5 a mal som pocit, že to bolo naše reálne tempo. Na najlepších sme nestrácali a tí za nami sa prepadávali čoraz ďalej; bol som ozaj veľmi spokojný s tým, ako to prebiehalo."

Angličan jazdiaci s thajskou licenciou bol tesne pred koncom pretekov spokojný, ale všetko sa to ešte raz zauzlilo: "Bohužiaľ prišiel reštart a dostal som sa do boja s Lewisom, ktorý bol vlastne posledným, ktorého by som v takomto boji očakával!"

"Ja som ho ani nechcel predbiehať, ale v podstate som bol do toho dotlačený a potom som to už musel skúsiť. Vtedy sme niečo stratili, pretože chlapci so slikmi nás dosť vážne 'undercutli'. Keď sa vrátili na trať, odrazu boli o päť sekúnd pred nami," pokračoval Albon. "Napokon mám čudný pocit a zo šiesteho miesta som mierne sklamaný."

Albonov výkon je o to pozoruhodnejší, že vo Formule 1 je nováčikom a s monopostom kráľovskej motoristickej triedy v daždi ešte nikdy nejazdil. "Áno, v daždi som mal nulové skúsenosti a už vôbec nehovorím o premenlivých podmienkach."

"Tím sa ma pýtal na to, kedy chcem prísť do boxov a či je už čas na sliky. Ja som odpovedal len tak, že netuším a 'vy chlapci mi musíte nejako pomôcť'. Netušil som, kedy mám prísť do boxov, ale chlapci odviedli úžasnú robotu," odkázal Alex Albon.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: NEMECKO

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac