spravy.sk spravy.sk

Vasseur potvrdil, že Alfa sa bude odvolávať
zdroj: Alfa Romeo Racing

Vasseur potvrdil, že Alfa sa bude odvolávať

Pretekári Alfy Romeo boli po Veľkej cene Nemecka potrestaní za nezrovnalosti so spojkou. Tá má na podnet jazdca reagovať po maximálne 70 milisekundách, ale u Kimiho Räikkönena a Antonia Giovinazziho to bolo približne 200 až 300 milisekúnd.

V jednoduchosti to znamená, že ich vstupy, respektíve podnety, korigoval elektronický systém o dosť dlhšie, ako podľa pravidiel mal. Nuž a v konečnom dôsledku to môže byť na štarte upršaných pretekov veľmi dôležité, pričom FIA dokonca použila prirovnanie k trakčnej kontrole.

Tím takto prišiel o siedme a ôsme miesto, pretekári sa prepadli na dvanástu a trinástu priečku. Šéfovi stajne Frédéricovi Vasseurovi sa to pochopiteľne nepozdáva a rozhodol sa, že sa pokúsi odvolať.

"Sme veľmi sklamaní z toho, že obe naše autá boli potrestané a po takýchto vzrušujúcich pretekoch vytlačené mimo bodov," uviedol Vasseur v oficiálnom tímovom stanovisku. "Situácia vznikla počas úvodných kôl strávených za safety carom, ešte pred reštartom zo stoja: zaznamenali sme disfunkciu spojky, ktorá nebola pod našou kontrolou a naďalej to budeme prešetrovať."

"Rešpektujeme proces FIA i prácu komisárov, ale voči rozhodnutiu sa odvoláme. Sme totiž presvedčení o tom, že máme dôkazy na to, aby sme verdikt zvrátili. V tomto ohľade budeme FIA čoskoro kontaktovať."

"Kimi a Antonio jazdili v náročných podmienkach veľmi dobre a siedme i ôsme miesto boli spravodlivou odmenou za ich výkon. Tím tvrdo pracoval na tom, aby obe autá dostal na body a opäť raz ukázal, že má rýchlosť na boj v lepšej časti stredu poľa. Tieto preteky boli skvelou ukážkou Formuly 1 a je škoda, že skončili takto," dodal Fred Vasseur.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Alfa Romeo

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac