spravy.sk spravy.sk

Stroll sa z predposledného miesta dostal na prvé, napokon mu tesne ušlo pódium
zdroj: TASR/AP

Stroll sa z predposledného miesta dostal na prvé, napokon mu tesne ušlo pódium

Lance Stroll zažil v nedeľu jeden z najväčších dní svojej kariéry. Po treťom mieste z Azerbajdžanu 2017 a druhom z kvalifikácie na VC Talianska 2017 pridal tretí najväčší úspech v podobe štvrtej priečky na VC Nemecka 2019.

Približne desať kôl pred koncom bol pritom predposledný a za ním sa potácal len Robert Kubica. Potom sa to však zmenilo, vo vhodný čas prezul na sliky a získal veľké množstvo času k dobru. Následne sa veľmi dobre bránil pred Valtterim Bottasom a ukázal solídne záblesky, pričom dvanásť bodov je parádnou odmenou.

"Som pomerne šťastný, ale škoda, že nám pódium ušlo pomedzi prsty," uviedol kanadský mladík. "Mám pocit, že v boxoch sme boli päťkrát a v štyroch z piatich prípadov sme urobili zle. Obuli sme nesprávne pneumatiky a raz som sa so slikmi v priebehu jedného kola otočil dokonca dvakrát!"

Registrovali sme však mnoho výjazdov bezpečnostného auta, ktoré štartové pole vždy spojilo. Nuž a keď prišiel Stroll desať kôl pred koncom, konkrétne v 44. kole, pre sliky, urobil dobre. "Celé kolo predtým som išiel s napoly otvoreným priezorom, aby som skontroloval asfalt! Je dostatočne dobrý na sliky? Museli sme zariskovať."

"Boli sme úplne vzadu a vôbec by sme nebodovali. V tej chvíli ešte nebolo úplne sucho, niektoré zákruty boli mokré a išlo len o prežitie. Vedel som však, že ak sa nám podarí súperov preskočiť, budeme vyzerať dobre. A tak sa aj stalo," usmieval sa Stroll, ktorý sa na malú chvíľu dostal dokonca na prvé miesto! Potom ho však predbehli Max Verstappen, Daniil Kvjat i Sebastian Vettel a skončil štvrtý.

Na Holanďana a Nemca nemal, ale strata pozície voči Rusovi ho hnevá. "Ešte bolo mokro a v ôsmej zákrute som spravil chybu. Inak som mohol byť na pódiu. Napriek tomu to bol spolu s Baku náš najlepší víkend. Nuž a príde toho viac, náš tím čaká vzrušujúca budúcnosť. Myslím si, že už vidíme svetlo na konci tunela," dodal spokojný Lance Stroll.

Druhý pretekár Racing Pointu havaroval hneď v úvode pretekov. "Tímu sa musím ospravedlniť, pretože som spravil chybu," povedal Sergio Pérez. "Zahodil som veľkú šancu na získanie mnohých bodov. V takýchto podmienkach ide o to, aby ste nespravili chybu a mne sa to nepodarilo. Stratil som kontrolu nad autom a už som ho nezachytil. Teším sa aspoň z toho, že Lance mal také dobré preteky. Tieto body sme potrebovali a všetkých v tíme poriadne nakopnú."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac