spravy.sk spravy.sk

Mercedes tvrdí, že mechanici pri Hamiltonovi "odviedli dobrú prácu"
zdroj: TASR/AP

Mercedes tvrdí, že mechanici pri Hamiltonovi "odviedli dobrú prácu"

Mercedes v priebehu Veľkej ceny Nemecka nečakane zlyhal v boxoch. Lewis Hamilton prišiel k svojim mechanikom neohlásene po tom, ako stratil kontrolu nad autom a zlomil si predné krídlo. Nuž a nastal poriadny zmätok.

"Keď Lewis prišiel do boxov, vznikol tam poriadny chaos, pretože v boxoch sme boli pripravení na Valtteriho," skonštatoval šéfinžinier Mercedesu pre dianie na trati Andrew Shovlin. "Valtteri sa rozhodol ostať na trati a Lewis v tej istej chvíli vyšiel mimo asfaltu, trafil múr a zlomil si predné krídlo, takže prišiel do boxov."

"Videli sme, že prichádza, ale chlapcom chvíľu trvalo, kým vybrali iné pneumatiky. Okrem toho sme však mali zlomený nos a auto sme nevedeli dvihnúť s klasickým zdvihákom. Museli sme teda priniesť inú výbavu."

Shovlin uznal, že všetko to vyzeralo ako poriadny bordel, ale jeho ľudia to zvládli pomerne dobre: "Vyzeralo to zmätočne. Najskôr zmena jazdca, ktorý prichádzal pre pneumatiky, okrem toho aj zmena pripravenej špecifikácie zo softov na intermediálky. Nuž a keď je všetko také chaotické, tak nie je jednoduché dostať k chlapcom správnu komunikáciu."

"Je nám jasné, že to nevyzeralo pekne, ale chlapci na boxovom múre v skutočnosti v reakcii na tieto veci odviedli dobrú prácu. Aspoň sa nám na správne auto podarilo nasadiť správne pneumatiky."

"Tieto situácie sú však veľmi ťažké a nie sú nacvičené, pretože ich nevieme trénovať. Ukázalo sa nám, v čom potrebujeme byť v budúcnosti silnejší," dodal Andrew Shovlin.

Lewis Hamilton kvôli týmto problémom prišiel o vedenie a cieľom napokon prešiel jedenásty. Mal však šťastie a tresty pre oboch pretekárov Alfy Romeo ho vyniesli na konečné deviate miesto.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac