spravy.sk spravy.sk

Podľa Villeneuva má Gasly šťastie, že Red Bull nemá dôstojnú náhradu
zdroj: TASR/AP

Podľa Villeneuva má Gasly šťastie, že Red Bull nemá dôstojnú náhradu

Pierre Gasly podáva od začiatku sezóny veľmi biedne výkony. Viackrát zbytočne havaroval a rýchlostne sa kolegovi Maxovi Verstappenovi ani len nepribližuje. Dlhšie sa hovorí o tom, že o svoje miesto by mohol čoskoro prísť, avšak Red Bull a Helmut Marko akosi váhajú.

"Má šťastie, že je ešte tam," povedal o Gaslym bývalý pretekár Jacques Villeneuve, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Red Bull a Helmut Marko zvykli byť k svojim jazdcom omnoho agresívnejší..."

"Táto skutočnosť len poukazuje na to, že nemajú nikoho, kto by sa mohol dostať nahor. Nevedia, kým by ho mohli nahradiť," skonštatoval majster sveta z roku 1997, podľa ktorého by Daniil Kvjat nebol vhodnou alternatívou: "Už ho tam mali. Prečo by ho tam mali dať znova? Takto by to nemalo fungovať."

Šéf Toro Rosso Franz Tost už povedal, že Gasly by podľa neho mal dostať viac času. Naznačil, že s Kvjatom a Alexom Albonom je veľmi spokojný a nerád by ich menil. Villeneuve vzápätí naznačil, že Kvjat na veľký tím možno vôbec nemá.

"Niektorí jazdci sú v malých tímoch úžasní a vo veľkých absolútne nevyužiteľní. Stáva sa. Aj s desaťročnými skúsenosťami. Vidíme to neprestajne a aj pri skúsených jazdcoch. Tí v malom tíme vyhrajú preteky, ale prídu do veľkého a už z nich nič nie je. Tak sa vrátia do malého a opäť vyhrávajú," dodal Jacques Villeneuve.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Jacques Villeneuve

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac