spravy.sk spravy.sk

Wolff: Mercedes už Veľkú cenu Nemecka finančne nepodporí
zdroj: Red Bull Content Pool

Wolff: Mercedes už Veľkú cenu Nemecka finančne nepodporí

Automobilka Mercedes má veľký podiel na tom, že sa cirkus Formuly 1 tento rok vôbec vrátil do Nemecka. Vďaka jej sponzorskému príspevku sme fantastické tohtoročné preteky mohli sledovať. Veľká cena Nemecka síce má opciu aj na rok 2020, ak ju však bude chcieť uplatniť, s peniazmi Mercedesu už počítať nemôže.

Tohtoročné podujatie sa vlastne zachránilo celkom náhodou. Šlo v podstate o neformálne stretnutie medzi bossmi Formuly 1 Chaseom Careym, Seanom Bratchesom a zástupcami Mercedesu. Slovo dalo slovo a nemecká automobilka sponzorským príspevkom naliala finančné prostriedky do podujatia. Výsledkom teda bola ročná zmluva s opciou na ďalší rok. Pre rok 2020 však zrejme uplatnená nebude, keďže sa asi nenájde nik, kto by podobne ako vlani Mercedes, dal organizátorom balík peňazí na potrebné poplatky.

„Dohoda vznikla celkom spontánne,“ povedal šéf Mercedesu Toto Wolff, ktorého cituje Autosport. „V nedeľu ráno sme sa stretli s Chaseom a Seanom a tí povedali: ,Pomôžete nám preklenúť rozdiely?‘. A o pol hodinu sme už mali dohodu.“

„Nie je to však nič, s čím by sme mohli pokračovať. Myslíme si, že by sme nemali zasahovať do záležitostí Liberty a F1. Je to ich rozhodnutie, ktoré okruhy v kalendári budú, a ktoré nie.“

Mercedes sa tak nebude pokúšať o udržanie svojho domáceho podujatia. Treba však povedať, že Veľká cena Nemecka nie je len domáce podujatie Mercedesu, ale najmä domáce podujatie Sebastiana Vettela, ktorému tu tribúny fandili omnoho viac.

„Liberty má problém, ktorým je väčšia ponuka, než dopyt. A to je dobré aj pre tímy, keďže máme veľké podiely zo ziskov. Chase a jeho ľudia rozhodnú, kde budeme ďalej pretekať,“ povedal Wolff.

„Pre nás je Veľká cena Nemecka dôležitá, pretože Daimler je nemecká spoločnosť. My však do tohto biznisu nemôžeme zasahovať,“ uzavrel Wolff.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac