spravy.sk spravy.sk

Grosjean a Magnussen si nemyslia, že vzájomné kolízie môžu ohroziť ich miesta v tíme
zdroj: Haas F1 Team twitter

Grosjean a Magnussen si nemyslia, že vzájomné kolízie môžu ohroziť ich miesta v tíme

Vzťah Kevina Magnussena a Romaina Grosjeana zrejme nie je ideálny. Títo dvaja piloti sa v tejto sezóne stretli na trati niekoľkokrát, v troch prípadoch z toho bol vzájomný kontakt, jeden z nich s fatálnymi dôsledkami. Napriek tomu ani jeden z nich nie je znepokojený tým, že by to mohlo ovplyvniť ich budúcnosť v Haase.

„Minulý rok som bol znepokojený viac,“ zaspomínal si Grosjean na zložité obdobie spred dvanástich mesiacov. „Vlani bolo oveľa viac dôvodov, prečo by som mal skončiť. Urobil som veľa takých chýb, ktoré som s mojimi skúsenosťami urobiť nemal.“

„Teraz som s mojou výkonnosťou spokojný. Povedal by som, že zo začiatku roka som mohol mať lepšie kvalifikácie, v súčasnosti to je však už opäť v poriadku,“ povedal rodák z Ženevy.

Podobne ako Grosjean, ani Kevin Magnussen sa neznepokojuje tým, že by kolízie s tímovým kolegom mohli ohroziť jeho zotrvanie v Haase. „Nie, nie som tým znepokojený,“ povedal.

„Tento rok sa to párkrát stalo. V Silverstone to malo dôsledky pre nás oboch, obaja sme dostali defekt. Bolo to celé nešťastné, pneumatiky nevydržali taký drobný kontakt,“ povedal Magnussen.

„Nik z nás v tej situácií nemal žiadny zlý úmysel. Len sme sa dotkli a potom prišiel defekt. Neskôr v tých istých pretekoch ste mohli vidieť, že niektoré autá do seba naozaj išli, nič však nestalo a mohli pokračovať. Môžeme povedať, že to bola skutočne smola,“ dodal Magnussen.

Ich slová sú však trochu v protiklade s tým, čo povedal na tlačovej konferencii ich šéf. Günther Steiner sa jednoznačne vyjadril, že rozsah a počet vzájomných kolízii rozhodne ovplyvní ďalšie rozhodovanie Haasu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Kevin Magnussen

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac