spravy.sk spravy.sk

Kvjat mieril z pódia priamo do nemocnice
zdroj: TASR/AP

Kvjat mieril z pódia priamo do nemocnice

Daniil Kvjat sa stal v sobotu otcom a v nedeľu vybojoval na Veľkej cene Nemecka tretie miesto. Usmialo sa na neho šťastie a po pretekoch okamžite mieril do nemocnice.

"Ešte v nedeľu večer som išiel do nemocnice a noc som strávil so svojou rodinou," povedal Kvjat, ktorého dcéra dostala meno Penelope. "Veľa som toho po pretekoch nenaspal. Celý ten víkend bol výnimočný. V sobotu večer som sa dozvedel, že som sa stal otcom a že je dcéra v poriadku. Bol to skvelý pocit."

Ruský pretekár sa s priateľkou Kelly Piquetovou musel po niekoľkých dňoch opäť rozlúčiť a zamieril na Hungaroring. "Kelly a našu dcéru som však navštevoval každý deň."

"Každý v našom tíme bol veľmi šťastný, pre chlapcov to bolo prvé pódium po jedenástich rokoch. Bol to fantastický výsledok a všetci sme boli neskutočne hrdí. Bol som veľmi rád, keď som ľudí v tíme videl takých šťastných. Keď som prešiel cieľom, premohlo ma množstvo emócií. Hodiny po pretekoch som si poriadne užil, boli nezabudnuteľné."

Kvjatov osud je všeobecne známy. Začal v Toro Rosso, postúpil do Red Bullu, vrátil sa do Toro Rosso, opustil F1, bol testovačom Ferrari a dnes je opäť v Toro Rosso. 

"Bolo dôležité rozpoznať všetky oblasti, v ktorých sa viem ako jazdec a človek zlepšiť. Až potom som sa mohol do F1 vrátiť. Prísť o miesto nebolo jednoduché a miestami som mal pocit, že cesta späť už neexistuje."

Ale čo ďalej? Nemôže sa vrátiť do Red Bullu? "O týchto veciach rozhodne manažment Red Bullu. Otázky klaďte radšej im. Nie je však žiadnym tajomstvom, že z dlhodobého hľadiska chcem bojovať o víťazstvá a o pódiá," dodal Daniil Kvjat.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Daniil Kvjat

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia

Magazín

Pozri viac